Deniz Lisesi 100 Mezun Verdi

Deniz Lisesi'nden mezun olan 100 öğrenci, törenle diplomalarını aldı. Heybeliada Deniz Lisesi'ndeki törende, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç'ın mesajı okundu.

Deniz Lisesi 100 Mezun Verdi

İSTANBUL - Deniz Lisesi'nden mezun olan 100 öğrenci, törenle diplomalarını aldı.

Heybeliada Deniz Lisesi'ndeki törende, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç'ın mesajı okundu. Oramiral Ataç mesajında, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz bir bekçisi ve uygulayıcısı olmanın, Deniz Kuvvetleri'nin en önemli niteliklerinden biri olduğunu belirtti. Ataç, mesajında, ''Sizler de Cumhuriyetimizin ve Türk Deniz Kuvvetlerinin kurucusu Atatürk'ün gösterdiği yoldan asla şaşmayın, Atatürkçü düşünce sistemini özümseyin, vatan ve millet sevgisini yaşayın ve yaşatın. Ülke menfaatlerini her zaman kendi menfaatlerinizin üzerinde tutun. Dürüst, çalışkan, cesur, inisiyatif sahibi olun. Yanlış ideolojilerden kaçınarak kendinizi deniz subaylarının gereği olan ahlaki ve askeri niteliklerle çağdaş bilgi düzeyini kazanmaya adayın'' ifadelerine yer verdi.

Törende, öğrencilere seslenen Deniz Lisesi Komutanı Kurmay Albay Mesut Özel de ''Deniz Harp Okulu'ndaki eğitim ve öğretiminizin sonunda vatanımızın denizlerdeki onurunu, egemenlik haklarını ve çıkarlarını koruma görevlerini devralacağınızın bilinciyle başarı sınırlarını zorlayacağınıza yürekten inanıyorum. Birer deniz subayı adayı olarak, Silahlı Kuvvetler mensubu olmaktan ve taşıdığınız eşsiz üniformadan daima gurur duyunuz. Atatürk'ün çizdiği yoldan hedeflerinize ilerlerken dürüstlük ilkesinden asla ve asla ödün vermeyiniz. Bu mutlu gününüzde size içten sevgilerimizi sunuyorum. Hepinizin bahtı açık, denizleri sakin, rüzgarı uygun ve pruvası neta olsun'' diye konuştu.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176