Rahmi Koç dalgalarla boğuştu

Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç 8,5 gün dalgalarla boğuştu. Yemen'de 5 metrelik dalgalara yakalanan Koç, "Ayakta durmakta zorlandık" dedi.

Rahmi Koç dalgalarla boğuştu

Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, "Nazenin IV" adlı teknesiyle çıktığı iki yıllık dünya turunun son etabında, Yemen açıklarında beş metrelik dalgalarla karşılaştığını söyledi.

Koç, "Üç defa Atlantik'i, bir defa Pasifik'i geçtim. Bu kadar şiddetli havayla hiçbir zaman karşılaşmadım" dedi. Hindistan'dan demir aldıktan sonra çoğu zaman 4-5 mille gidebildiklerini söyleyen Koç, "30 mil rüzgâr, 4-5 metreyi geçen dalgalar tekneyi oldukça hırpaladı" diye konuştu.

8.5 gün süren tehlikeli yolculuk sırasında yeme-içme de, hatta ayakta durmakta bile zorlandıklarını anlatan Koç, "Bereket ki, hiç birimizin bir tarafı kırılmadı" dedi. Koç, birkaç gün sonra Süveyş Kanalı'nı geçecek. Koç'un dünya turu temmuzda noktalanacak.

'Nazenin IV'ün internet sitesindeki yazıda da, "Yola çıkarken zorlanacağımızı bilmemize rağmen bu kadar güç olacağını tahmin etmedik..." sözleri yer aldı.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 13 yıl Önce

oncelıkle gecmıs olsun dılıyorum ama oyle bedavadan dunya turu yapmak avrmı 1 ay gıt 2 ay turkıyede yada baska bır ulkede sayın koc boyle dunya turunu herkes yapar onunkısı dunya turu degıl turuıstık gezı basbaya onunkı dunya turuysa bız denızcılerın yaptıgı esas dunya turudur

afrodizyak
afrodizyak - 13 yıl Önce

Yuzyilimizin kasifi olan Rahmi Bey'e buyuk gecmis olsun dileklerimi iletiyorum. Umarim cok mesakatli dunya turunu tamamlayinca o 5m. lik dev dalgalar, atlantik,pasifik gecislerini anlattigi essiz bir kitap yazar da hem bizler, hem de gelecek kusaklar gozlemlerinden, bilgilerinden istifade ederiz.Amman kendinize dikkat edin, yemenizi - icmenizi ihmal etmeyin. Cok sogugta, dev dalgalar arasinda kalmamaya ozen gosterin kuzum. Mazaallah sizin gibi degerli bir kasife birsey olsun istemeyiz di mi ama!!

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176