Gökova Körfezi'nde temizlik yapacaklar

Bodrum DTO Başkanı Güngüz Nalbatoğlu, Gökova Körfezi'nde kirlenmenin önlenmesi için 5 ay boyunca bir tekneyle görev yapacak olan aileyi basın mensuplarıyla tanıştırdı.

Gökova Körfezi'nde temizlik yapacaklar
Bodrum Deniz Ticaret Odası Başkanı Güngüz Nalbatoğlu, Gökova Körfezi'nde kirlenmenin önlenmesi amacıyla 5 ay boyunca bir balıkçı teknesi ile görev yapacak olan aileyi basın mensupları ile tanıştırdı.

Nalbantoğlu, Muğla'da bulunan tüm oda ve borsaların yapmış oldukları toplantılarda ortak bir karar aldığına işaret ederek, "Bu karar doğrultusunda, Gökova-Marmaris ve Fethiye körfezlerinin temizlenmesi için çalışmalar yapılacak" dedi.

Türkiye'deki yat turizminin yüzde 90'ının Muğla ilinde yapıldığını belirten Nalbantoğlu, "Yat turizmi için gelen turistin kişi başına ülkemize bıraktığı döviz, diğer destinasyonlardan 4 kat daha fazladır. Bodrum, bu açıdan yat turizmi için çok büyük önem taşıyor. Amacımız, temiz çevre, temiz deniz ve temiz turizmdir" diye konuştu.

Gökova Körfezi'nde kendisine ait "Yüzgeç" adlı balıkçı teknesi ile 5 ay boyunca deniz üzerinde ve koylarda temizlik yapacak olan denizci Ercüment Altınsoy, bu süre boyunca eşi ve çocuklarının da kendisine eşlik edeceğini ifade etti.

DenizHaber.Com
YORUM EKLE
YORUMLAR
meriç kırıcı
meriç kırıcı - 13 yıl Önce

bu çalışmayı yapan aileye sonsuz tesekkurler ediyorum. hepimiz sosyal sorumlulugumuzun bilincinde buna benzer projeler yaparak hayata artı katlmalıyız diye düşünüyorum. sewgiler saygılar..

Halit  Filiz
Halit Filiz - 13 yıl Önce

Gökova Körfezi'nde kendisine ait "Yüzgeç" adlı balıkçı teknesi ile 5 ay boyunca deniz üzerinde ve koylarda temizlik yapacak olan denizci Ercüment Altınsoy ve ailesini en içten dileklerimle kutluyorum.

Bu hassas davranışları umarım zaman zaman bu cenneti ziyaret eden biz misafirleri daha dikkatli olmaya sevkeder.

Şimdiden kolay gelsin ve teşekkürlerAraş.Gör. Halit FİLİZ

Ege Üniv. Su Ürünleri Fak.

Mehlika TEMUR
Mehlika TEMUR - 13 yıl Önce

Gökova körfezi için çalışma yapan aileyi tebrik ediyorum ve özellikle gökova'da büyümüş birisi olarak sahip olduğumuz ender doğal güzelliklerden biri olan ve denizden her türlü faydalananabileceğimiz Gökova Körfezi için herkesin bu kadar duyarlı olabilmesi dileğiyle.

Kolay gelsin.Saygılarımla.

Mehlika TEMUR

İstanbul Ünv.

Deniz Ulaş. İşl. Müh.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190