Denizin Sesi Yarışması Sonuçları Belli Oldu!
Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın işbirliği ile Türkiye genelindeki ilköğretim (6., 7. ve 8. sınıflar) ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen “Denizin Sesi” isimli kompozisyon, şiir, resim ve fotoğraf yarışması sonuçlandı.
81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan ön elemeler neticesinde seçilen il birincilerinin eseleri, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan jüri tarafından değerlendirildi. Dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ederiz.
İşte sonuçlar:
Kompozisyon dalında;
İlköğretim
- Hilal Polat, “Mavi Güzellik”, İleri İ.Ö.O., Mersin
- Şahinde Bıçak, “Çiçekler Gönderiyorum Mavi Denizimden Size”, Yağmurca İ.Ö.O., Giresun
- Duygu Nida Sarıtaş, “Denizin Sesi”, Mehmet Şükriye Sert İ.Ö.O., Konya
Jüri Teşvik 1. Büşra Büyükdere, “Denizin Söyledikleri”, Ziya Gökalp İ.Ö.O., Kırklareli
Jüri Teşvik 2. Merve Kamış, “Sessizliği Dinlemek”, Hüsnü M. Özyeğin İ.Ö.O., Iğdır
Jüri Teşvik 3. Muhammet İkbal Taşkın, “Ben Seni Hiç Görmedim ki”, 80. Yıl İ.Ö.O., Siirt
Lise
- Büşra Keleş, “Denizin Kızı”, Trabzon Anadolu İmam Hatip Lisesi, Trabzon
- Hacer Demiral, “Hasret Denizim”, Kahta Anadolu Lisesi, Adıyaman
- Kübra Aydın, “Deniz Sevdadır Lügatimde”, Atatürk Lisesi, Giresun
Jüri Teşvik 1. Zeynepcan Kardeşoğlu, “Ey Dost”, Kozan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Adana
Jüri Teşvik 2. Nihal Tamara Yağan, “Huzurun Sesi”, Sami Yangın Anadolu Lisesi, Kayseri
Jüri Teşvik 3. Betül Ulutaş, “Denizi Görmeden Sevenler”, Nevşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi, Nevşehir
Şiir dalında;
İlköğretim
- Asya Aydın, “Denizin Sesi”, Özel Doktorlar İ.Ö.O., Ankara
- Nurten Güçdoğan, “Ben Deniz Olsam”, TOBB İ.Ö.O., Hakkari
- Atakan Emir Aksoy, “Mavi Sonsuzluk”, Mehmet Akif Ersoy İ.Ö.O., Sinop
Jüri Teşvik 1. Şeyma Yanar, “Mavi Resimden Bir Haber”, Turan İ.Ö.O., Kahramanmaraş
Jüri Teşvik 2. Ekinsel Akçe, “Denizin Sesi”, Cumhuriyet Üniversitesi İ.Ö.O., Sivas
Jüri Teşvik 3. Hatice Ilgın, “Denizin Sesi”, Ziya Gökalp İ.Ö.O., Kırklareli
Lise
- Erdi Anaç, “Deniz”, Gerze Şehit Nurullah Saraç Anadolu Lisesi, Sinop
- Meliha Yaman, “Denizin Rengi”, Recep Tanrıverdi Lisesi, Samsun
- Suzan Değirmenci, “Gözlerimdin”, Fatih Anadolu Lisesi, Adıyaman
Jüri Teşvik 1. Ertuğrul Keskin, “Senin Sesin Sessizlik”, Giresun Fen Lisesi, Giresun
Jüri Teşvik 2. Sema Peker, “Deniz”, Şehit Yüzbaşı Halil İbrahim Sert Lisesi, Sakarya
Jüri Teşvik 3. Cennet Gözübüyük, “Yorgun Küheylan”, Kozan Yusuf Baysal Anadolu Lisesi, Adana
Resim dalında;
İlköğretim
- Hilal Demiröz, Mimar Sinan İlköğretim Okulu, Trabzon
- Büşra Örek, Pamukeli Yatılı İlköğretim Okulu, Adana
- İzem Nevin Keleş, Özel İzmir Efes Koleji, İzmir
Jüri Teşvik 1. Furkan Aksu, Gazi İlköğretim Okulu, Zonguldak
Jüri Teşvik 2. Gamze Zorlu, Şehit Onur Yeşil İlköğretim Okulu, Eskişehir
Jüri Teşvik 3. Aybike Erdem, Dr. İsmail Kamil Tahran İlköğretim Okulu, Mersin
Lise
- Muhammet Fatih Selçuk, Burdur Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Burdur
- Merve Hikmet Öztopuz, Bahçelievler Cumhuriyet Lisesi, Ankara
- Ayşe Duygu Topçu, Servergazi İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Denizli
Jüri Teşvik 1. Nilüfer Kundakçı, MEV Özel Toros Anadolu Lisesi, Mersin
Jüri Teşvik 2. Numan Ardıç, Edirne I. Murat Lisesi, Edirne
Jüri Teşvik 3. Müge Gökçay, Çorlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Tekirdağ
Fotoğraf dalında;
İlköğretim
- Merve Güven, Gazi İlköğretim Okulu, Artvin
- Melisa Şen, 23 Nisan İlköğretim Okulu, Samsun
- Tuana Öztuna, Halime Bulduk İlköğretim Okulu, İstanbul
Jüri Teşvik 1. Emre Kara, Yunus Emre İlköğretim Okulu, Düzce
Jüri Teşvik 2. Haticenur Yalçındere, Emin Sağlamer İ.Ö.O, Ankara
Jüri Teşvik 3. Mert Turunç, Ticaret ve Sanayi Odası İ.Ö.O., Tekirdağ
Lise
- Halit Burak Özkaya, Yıldız Tınas İzmiroğlu Anadolu Lisesi, İzmir
- Utku Öksüz, Ordu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, Ordu
- Melis Arabacı, Bandırma Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Balıkesir
Jüri Teşvik 1. İlkay Mermertaş, Yunus Emre Lisesi, Trabzon
Jüri Teşvik 2. Sevgi Çetin, Denizli Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, Denizli
Jüri Teşvik 3. Sabri Tolga Yumuk, Milli Piyango Anadolu Lisesi, Afyonkarahisar