Büyükada'da su altı temizliği

“Sualtı Temizlik ve Bilinçlendirme Hareketi” (STH) üyesi dalgıçlar, Prof. Dr. Erdoğan Okuş'un anısına denizlerdeki kirlenmeye dikkat çekmek için Büyükada'da daldı.

Büyükada'da su altı temizliği
Büyükada'da su altı temizliği

“Sualtı Temizlik ve Bilinçlendirme Hareketi” (STH) üyesi dalgıçlar, denizlerdeki kirlenmeye dikkat çekmek için Büyükada'da daldı.

Denizlerin temiz tutulması ve daha çok yararlanılması için gösterdiği çabalarla tanınan İstanbul Üniversitesi (İÜ) Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdoğan Okuş'un 9 Nisan Pazar günü Karadeniz'de araştırma yaparken boğularak hayatını kaybettiğini hatırlatan gönüllü dalgıçlar, dalışı, STH'nin çalışmalarına da destek veren Prof. Dr. Okuş anısına gerçekleştirdiklerini belirttiler.

Daha sonra Büyükada İskelesi önünden suya giren 14 dalgıç, 5-6 metre derinliğe inerek yaklaşık 40 dakika süreyle denizden çeşitli çöpler ve atık eşya çıkardı.

Denizden çıkarılan ve aralarında çok sayıda plastik ve cam şişe, inşaat malzemesi, hafriyat atığı, metal parçaları, otomobil lastikleri, çimento ve kireç torbalarının bulunduğu çöp ve atıklar, tatil gününde Büyükada'yı dolduran vatandaşlar tarafından şaşkınlıkla izlendi.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190