Yolcu Teknesi kayalıklara Çarptı

''Sunstar'' isimli tekne, Kalamış Marina'ya 40-50 metre kalakayalara çarpaınca tekne kaptanı ve 4 yolcu denize atladı. Kazazedeler kurtarıldılar.

Yolcu Teknesi kayalıklara Çarptı

İSTANBUL'DA LODOS ETKİLİ OLUYOR

İSTANBUL (AA) - Kadıköy'de lodos nedeniyle kayalara çarpan tekneden denize atlayan 5 kişi kurtarıldı.

Burgazada'dan dönen bir şirkete ait ''Sunstar'' isimli tekne, Kalamış Marina'ya 40-50 metre kala arızalandı. Lodos nedeniyle kayalara çarpan teknedeki kaptan ve yolculardan Murat ve Belgin Koçak çifti ile Mustafa ve Leyla Saban çifti denize atladı.

Kazayı fark eden görgü tanıklarının durumu bildirmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri ve özel bir arama-kurtarma ekibince kurtarılan 5 kişi, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Kazazedelerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

DenizHaber.Com

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017, 16:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar Argic
Serdar Argic - 11 yıl Önce

Öncelikle kazazedelere geçmiş olsun, anlayamadığım "özel bir arama-kurtarma ekibi" kimlerdir? Yoksa o hizmet de ihaleyle özelleştirildi de haberimiz mi olmadı.Saygılarımla

Kpt.Serdar Argıç

Başar Hızıroğlu
Başar Hızıroğlu - 11 yıl Önce

Haberde geçen özel ekip Kalamış Marina da konuşlanmış Denizciler Dayanışma Derneğine bağlı Gönüllü arama kurtama ekibi DAK-SAR dır, ve bu kurtarma operasyonları 24 saat nöbet tutan eğitimli ekipler tarafından yapılmaktadır.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176