Türk Gemisi M/V FLASH Tunus'ta Karaya Oturdu

Mehmet Emin Karamehmet'e ait Genel Denizcilik'in (Geden Lines) capesize dökme yük gemisi M/V Flash, Tunus açıklarında karaya oturdu.

Türk Gemisi M/V FLASH Tunus'ta Karaya Oturdu

Mehmet Emin Karamehmet'e ait Genel Denizcilik'in (Geden Lines) capesize dökme yük gemisi M/V Flash, Tunus açıklarında karaya oturdu.

Denizcilik haber sitesi Maritime Bulletin'de yer alan habere göre, kaza 25 Haziran sabahı Tunus açıklarındaki Galite Adaları yakınında meydana geldi.

Gemi, ABD'nin Baltimore Limanı'ndan İtalya'nın Taranto Limanı'na 126 bin ton kömür götürmekteydi.

Malta Deniz Emniyeti Soruşturma Dairesi (MSIU) tarafından yapılan açıklamada geminin balast tanklarında ve makine dairesinde yapısal hasarlar oluştuğu bildirildi.

Çevre kirliliği meydana gelmediği, gemiyi kurtarma operasyonunun kısa süre içerisinde başlayacağı haber veriliyor.

Geminin yakıtı limbo edilerek hafifletilmeye çalışılacak, gerekirse yük de limbo edilecek.

Kazaya neyin sebebiyet verdiği bilinmiyor.

2009 yılında inşaa edilmiş olan 292 metre uzunluğundaki gemi 177996 DWT luk, Malta bayrağını taşıyor.

Geminin 23 kişilik mürettebatının tamamı Türk.

YORUM EKLE
YORUMLAR
coşkun kazdal
coşkun kazdal - 7 yıl Önce

slm öncelikle işine sahip olmayan bazı şirket yöneticilerine yalakalık yaparak şirkete girılıyr bunları yaşayan birbir benım ama sonunda böyle kazalar oluyr neyseki kimseye bişey olmadı ben genelı 2010 yılından beri takp ederim ve şirkettekılerı de çok iyi tanırm nasıl yol ızledıklerınıde şu kadarını anlatayım eğer kımse sizi tanımıyorsa vede görünüşünz yoksa bu şirkete onunden bile gecemesın öyle dır işini ne kadar doğruda yapsanız yapın yınede calışamazsınz zaten senı görünce damgayı vuruyorlar bnde calşacaktım ama hakan beyın sayesınde olmadı orda en saygılı ve oraya iş için gidenlere yardımcı olan kişi ayşe hnmdr allah ondan razı olsun diyorm saygılarımla rizeli kamarot

not bnm adıma veya yorumumu okuyarak yorumda bulunmayın habere yapın lütfen

kpt şevket özdemir
kpt şevket özdemir - 7 yıl Önce

çok geçmiş olsun.can kaybı olmaması sevindirici.umarım en kısa sürede kurtulurlar.ımo bultenlerinden bir tanesinde ECDİS uygulamaları başladığından bu tarafa karaya oturmaların arttığından bahsediliyordu.bu gemide ECDİS olup olmadığını bilmiyorum.benim asıl öğrenmek ve bilgilenmek istediğim konu acaba ECDİS uydu/gps sistem hatalarından dolayı bazı bölgelerde fazla miktarda sapmalarmı meydana geliyor.yada bu sistemlere fazla güvenip gözcülük görevinden uzaklaşmamı başladı?.bu konuda donanımlı arkadaşlarımız bilgilerini paylaşırsa iyi olur.

turan özbek
turan özbek - 6 yıl Önce

_ Sayın MEHMET EMİN KARAMEHMET Çukurova holdink yönetim kurulu başkanı sizin şirketiniz olan ve sizlerin başkanlıgını yaptıgınız. __Baytur İnşaatda kolumu kaybettim KARAMEHMETve yöneticiler sesimi duyun kolsuz yaşamak ne demek gelinde bir bana sorun vijdanlarınız varsa beni arayın bana ulaşın beni kendi yerinize koyun siz olsanız benim yerimde ne yaparsınız....... __Bursa yeşil şehir şantiyesinde iş kazası gecirdim malesef kolumu kaybettim şu an kolum yok işimde yok...... __Sayın patronum 02,03,1997 yılından bu tarafa çok madurum işten çıkarıldıktan sonra dahada çok madur kaldım tek carem sizlere ulaşmak.
__Sizlere sesleniyorum Allah aşkına beni bir dinleyin bana baytur inşaatda tekrar iş verin meslegimi yapmak istiyorum.....
__Tü m düyarlı ve Çukurova ve baytur müdürlerine sesleniyorum beni duyun yeter bunaldım....

SİNAN BAYRAKTAR
SİNAN BAYRAKTAR - 7 yıl Önce

MESLEKDAŞLARIMA GEÇMİŞ OLSUN DİYORUM.ALLAH DENİZDE ÇALIŞANLARIN YAR VE YARDIMCISI OLSUN.DAHA BÜYÜK KAZALARDAN KORUSUN.GENEL DENİZCİLİK OFİS YÖNETİCİLERİNE SABIRLAR DİLİYORUM.İNŞALLAH BÖYLE ÜZÜCÜ OLAYLAR TEKRARLANMAZ.ALLAH SELAMET VERSİN!SAYGILARIMLA.

Denizci
Denizci - 3 yıl Önce

Marinetraffic'e göre şu an sarısekide görünüyor.

Selahattin
Selahattin - 1 yıl Önce

Vardiya zabiti uyumuş.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176