Türk Gemisi Abhazya Limanında battı

Suhum Limanı açıklarında bulunan bir Türk Şirketine ait olan Sierra Leone bayraklı MAG 1 adlı akaryakıt tankeri fırtına sonucunda parçalanarak battı, 7 Mürettebat kurtarıldı.

Türk Gemisi Abhazya Limanında battı

KARADENİZ'DE YAŞANAN FIRTINA SONUCUNDA SUHUM LİMANINDA "MAG - 1" İSİMLİ TÜRK TANKERİ BATTI..!     

Apsnypress Haber Ajansı'nın Suhum Liman Müdürlüğü'nden aldığı bilgiye göre 14 aralık Pazartesi sabahı Suhum Limanı açıklarında bulunan bir Türk Şirketine ait olan Sierra Leone bayraklı MAG 1 adlı akaryakıt tankeri fırtına sonucunda sahile doğru sürüklendi. Karaya vuran tanker parçalanarak battı.Gemide bulunan 7 kişilik mürettebat kurtarıldı. 970 Gross Tonajlı 1972 yılı yapımı gemide sadece 150 ton yakıt bulunduğu yük ise bulunmadığı öğrenildi.

Suhum Liman Müdürü Larry SMIR "MAG - 1 adındaki Türk Tankeri Pazartesi günü sabah saat 06:00 sıralarında güçlü fırtına sonucunda karaya oturdu. 7 kişilik gemi mürettebatı kurtarılarak güvenlikleri sağlanmıştır" dedi.

MAG - 1 Türk Tankeri içerisnde ki yakıtı daha önceden boşalttığı için boş durumda bulunuyordu ve herhangi bir çevre kirlenmesi yaşanmadı.

14 Aralık Pazartesi günü fırtına sonucu Suhum sahilinde karaya sürüklenen Türk Tankeri'nde bulunan benzinin pompalanma çalışmalarına ise önceki gün başlandı.

Pazartesi günü erken saatlerde denizde çıkan fırtına sonucunda çapa tarayarak Suhum Turbaza sahiline vuran Türk Tankeri MAG - 1'in personeli kurtarıldı. Denize bulaşan kaçak yakıt tesbit edilmedi.

Abhazya Acil Müdahele Bürosu Müdürü Lev KVİTSİNİYA, Apsnypress Haber Ajansına "tanker içerisinde ortalama olarak 100 ton benzin kaldı. Ekiplerimiz herhangi bir benzin sızıntısı tesbit etmediler ve depolarda bulunan benzinin tahliye çalışmalarını sürdürüyorlar" açıklamasında bulundu.


 

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
denız emekcılerı
denız emekcılerı - 9 yıl Önce

tum personele gecmış olsun.kış gunlerınde zordur bu tıp kazalar allah başka bırsey vermesın. resımlerını gorunce uzuldum bu gemıde tam 4 yıl boyunca pompacı olarak gorev yaptım.benım ıcın hatıralarla dolu bır gemıydı.armatorune sbaırlar dılıyorum bu krız gunlerınde mıllete ekmek vermek zor allah yardımcıları olsun

ahmet  can
ahmet can - 9 yıl Önce

geçmiş olsun kış şartlarında ALLAH denizcilerin yardımcısı olsun.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176