Tekne Yandı, Yolcular Yüzerek Kurtuldu

03.08.2012 günü saat 12:00'da günübirlik tur düzenleyen DIDIM MAVISI isimli tekne Ayvalik Badavut Mevkii açiklarinda yanmaya başladı.

Tekne Yandı, Yolcular Yüzerek Kurtuldu

Tekne Yandı, Yolcular Yüzerek Kurtuldu

03.08.2012 günü saat 12:00'da günübirlik tur düzenleyen DIDIM MAVISI isimli tekne Ayvalik Badavut Mevkii açiklarinda yanmaya başladı.

Bu esnada teknenin kiyiya çok yakin olmasi sebebiyle teknede bulunan yaklasik 60 civarindaki yolcunun bir kismi yüzerek,bir kismida yakinlarda bulunan deniz araçlari tarafindan kiyiya alındı.

Olayda teknenin üst kismi tamamen yanmis ve yari batik vaziyette karaya oturmustur.

Olayda can kaybi ve yaralanma olmadı.

Ulaştırma Bakanlığı AAKKM verilerine göre olayla ilgili bilgiler şöyle:

Kaza Tarihi 03.08.2012BölgeÇANAKKALEYaralı
Kaza Saati 12.00Kaza YeriAyvalik Sarimsakli Badavut MevkiiHasta
Kaza Tipi Yangin/ FireKoordinatlarıEnlem: Boylam: Kayıp
Kaza Nedeni Mutfak TüpüÇevre KirliliğiYOKÖlü
Operasyona katılan birim DIGERKurtarılan60

Geminin Adı DIDIM MAVISIGRT206
IMO Numarası Tam Boy 33m
BayrağıTÜRKIYEGeminin Yaşı
TipiGEZINTI (TENEZZÜH) GEMISIYük Durumu DOLU
İmal Yılı Yük Tipi Yolcu
MürettebatPilot Gemide HAYIR

Düşünceler (Sonuç) :
03.08.2012 günü saat 12:00'da günübirlik tur düzenleyen DIDIM MAVISI isimli teknede Ayvalik Badavut Mevkii açiklarinda yanmaya baslamistir.Bu esnada teknenin kiyiya çok yakin olmasi sebebiyle teknede bulunan yaklasik 60 civarindaki yolcunun bir kismi yüzerek,bir kismida yakinlarda bulunan deniz araçlari tarafindan kiyiya alinmistir.Olayda teknenin üst kismi tamamen yanmis ve yari batik vaziyette karaya oturmustur.Olayda can kaybi ve yaralanma olmamistir.
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat birecik
murat birecik - 7 yıl Önce

geçmiş olsun... kazanın ucuz atlatılması sevindirici, lakin günübirlik tenezzüh teknelerinin en büyük sorunu!Yigit Akbarlas
Yigit Akbarlas - 7 yıl Önce

Can kaybi olmadigi icin medyada yer bulmamis. Butun tenezzuh teknelerinin guvenlik sorunlari var. Simdiye kadar hicbir yetkili konuya yeterli hassasiyeti gostermedi. Korkarim ki olumlu kaza oluncaya kadar da gostermeyecek.Stabilitesi kurtarmayan, yangin emniyeti olmayan, onayli projeye uyulmadan insa edilen bu teknelerle seyahat eden insanlarin basina gelebilecek herhangi bir kazada muhatap bile bulunmayacak...Yolcu tasiyan ticari tekneler kesinlikle YOLCU GEMISI kriterlerine haiz olmalidir. Dunyada tenezzuh diye bir siniflandirma var mi ki?Syg

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176