Tayfanın Mucize Kurtuluşu...

Kızıldeniz'de batan gemiden kurtulan Yemenli gemici bir hafta sonra bulundu. 19 arkadaşını yitiren tayfa, deniz suyu içerek yaşamayı başardı.

Tayfanın Mucize Kurtuluşu...

Kızıldeniz'de batan gemiden kurtulan Yemenli gemici bir hafta sonra bulundu. 19 arkadaşını yitiren tayfa, deniz suyu içerek yaşamayı başardı.

Fırtınadan Gemi Battı

Geçtiğimiz hafta Yemen'den ayrıldıktan sonra fırtına yüzünden batan gemideki 19 mürettebatın öldüğü sanılıyordu. Ta ki düne kadar. Fakat Kızıldeniz'de bir mucize yaşandı. 20 yaşındaki Hayel Darabish Fartuk buz saklanmak için kullanılan sandık sayesinde felaketin ardından bir hafta geçmesine rağmen aç ve sussuz da olsa hayatta kalmayı başardı.

İki Kardeşi Şanslı Değildi
İNGİLİZ donanmasına ait bir gemi tarafından kurtulan Fartuk'un günlerce sadece deniz suyu içerek hayatta kaldığı anlaşıldı. Doktorlar Fartuk'un şokta olduğunu ancak durumunun kritik olmadığını açıkladı. Kazada iki kardeşini de kaybeden Fartuk'un eşinin hamile olduğu ortaya çıktı. Fartuk'un eşi "Bu bir mucize. Hayatta olduğu için çok şanslıyız. Bebeğim babasız doğmak zorunda kalmayacak" dedi.

(SABAH GAZETESİ)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan Kaptan
Serkan Kaptan - 14 yıl Önce

Tabi ki arkadaşın kurtulmasına sevindik.Ancak bu adam deniz suyu içerek nasıl hayatta kalıyor onu anlamadım doğrusu.Deniz suyu içerek ancak iki gün boyunca susuzluk ihtiyacı giderilebilir.Ancak sudaki tuz vücut hücrelerindeki suyun difüzyonunu hızlandıracağından üçüncü günün ardından ölüm gerçekleşir.Bence bu denizci buz sandığının içinde kalan suyla idare ederek hayatta kalmış olmalı."Deniz suyu içerek hayatta kaldı" şeklindeki başlık böyle bir gazetenin ciddiyetine kesinlikle yakışmıyor bence.Saygılarımla,Serkan Kaptan

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190