S.O.S Veren Gemiye Ulaşıldı

Sahil Güvenlik Komutanlığından alınan bilgiye göre; Sinop açıklarında S.O.S. veren Kuzey Kore bandralı Adnan-1 adlı kargo gemisinin 11 personelin kurtarıldı açıklandı.

S.O.S Veren Gemiye Ulaşıldı

ALOBORA OLAN GEMİDE MÜRETTABATIN HEPSİ KURTARILDI     

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Sinop açıklarında S.O.S. veren Kuzey Kore bandralı Adnan-1 adlı kargo gemisinden 11 personelin kurtarıldığını açıkladı. 
     
     Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, saat 12.10 sıralarında Sinop'un 30 mil açıklarından bulunan Kuzey Kore bandralı Adnan-1 adlı kargo gemisinin tehlike sinyali verdiği ve kısa bir süre sonra da Boztepe Burnu'nun 25 mil kuzey doğusunda alabora olduğu bildirildi.

    
     Söz konusu geminin S.O.S. verdiği sırada bölgede bulunan 'Hasan' adlı bir ticari geminin ise kötü hava şartları nedeniyle gemiye yardım edemediğinin öğrenildiği belirtildi.
    
     S.O.S. ihbarının ardından Sahil Güvenlik unsurlarının olay mahalline intikal ettirilmemesi nedeniyle Genelkurmay Başkanlığı ile kurulan koordineyi müteakip Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait 2 adet helikopterin arama kurtarma çalışmaları için görevlendirildiği belirtildi. Açıklamada, arama kurtarma faaliyetleri çerçevesinde gemi personelinden 11 kişinin sağ olarak helikopter tarafından kurtarıldığı açıklandı.

KaptanHaber.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ CAN
ALİ CAN - 14 yıl Önce

COK YUZEYSEL VERILEN BU HABERE YORUM YAPMAK BIRAZZOR AMA SUNU MERAK EDIYORUM:TEHLIKE SINYALİNİ GEMİ KANAL 16 DAN MI VRDİ YOKSA KANAL70 DEN Mİ VERDİ

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190