Pendik'te boş tankerde yangın

Demirli bulunduğu Pendik sahilinde bakım ve onarım gören "Ortaköy 1" adlı tanker, kaynak çalışması yapılırken meydana gelen patlama sonucu yangın çıktı.

Pendik'te boş tankerde yangın

Pendik'te boş tankerde yangın çıktı 
 
Demirli bulunduğu Pendik sahilinde bakım ve onarım gören "Ortaköy 1" adlı tanker, kaynak çalışması yapılırken meydana gelen patlama ve ardından yangın çıktı.

Demirli bulunduğu Pendik sahilinde bakım ve onarımdan geçirilen 175 grostonluk "Ortaköy 1" adlı tankerde bir patlama meydana geldi. Sahile yakın yerleşim yerlerinden de duyulan patlamanın ardından yangın çıktı.

Tankerde bulunan ve denize atlayan 6 işçi, çevredeki balıkçı tekneleri tarafından kurtarıldı.

Pendik itfaiye ekiplerinin karadan, GİSAŞ'a ait 2 römorkörün de denizden müdahale ettiği yangın, yaklaşık 1 saatlik çalışma sonucu söndürüldü.

Patlamanın etkisiyle baş tarafında büyük hasar meydana gelen tanker, su alarak yan yattı.

Olay sırasında gemide bulunan işçilerden Sabri Cebeci, basın mensuplarının soruları üzerine, tankerde kaynak çalışması yapılırken aniden patlama meydana geldiğini söyledi.

Cebeci, "Ben 2 geminin çarpıştığını sandım. Tankerin üstüne çıktığımda yanıyordu. O sırada bazı arkadaşlarla denize düştük. Kayıklarla gelip bizi kurtardılar" dedi.

Tuzla Liman Başkanı Sadettin Balcı da, gemilerin bakım ve onarım çalışmalarının tersane gibi güvenli yerlerde yapılması gerektiğini belirterek, barınak tipi bu yerleri istismar edenler olduğunu söyledi.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
gürkan
gürkan - 13 yıl Önce

ben bu gemiyi cok iyi biliyorum nasıl patlama olmasınki gemi milattan önce yapılmış percinli ve bakımsız gemi baştarafında liman jenerötörü var bu şenerötör calıştığı zaman cıkan gürültüyü ve dumanı görseniz şaşırır kalırsınız yaw arkadaşlar tanker milattan önce yapılmış hadi bunu gectik tankerin baştarafında acıkta liman jenerötörünün işi ney tanker bu ya bir kıvılcım cıkıyor akıllara zarar devlet buna nicin musade ediyor anlamış değilim birileri para kazanmak icin her türlü riski göze alıyor bu nasıl bir iş yazık o gemide calışan insanlara yazık bu denizlere tankerin yaptıgı tek iş tüpraşa ham petrol cekmek başka gemi mi yok nasıl musade ediliyor bu gemilere hicbir güvenlik önlemi olmayan gemilere tüpraş nasıl hizmet veriyor onuda anlamış değilim onun yerine gecen sahibini bilmediğim yakomoz adlı tankeri görseniz aklınız bir o kadarda şaşırır yazık bu millete yazıkkkkk

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190