Orchid Sun Battı,12 Denizci Kayıp

Güney Kore bayraklı Orchid Sun adlı yük gemisinin Yemen yakınlarında batmakta olduğu ve 23 kişilik mürettebatın 12 sinin kayıp olduğu öğrenildi.

Orchid Sun Battı,12 Denizci Kayıp

G. Kore Yük Gemisi Yemen yakınlarında battı, 12 mürettebat kayıp

Güney Kore Dışişleri Bakanlığı tarafından bugün doğrulanan bir habere göre, Güney Kore bayraklı Orchid Sun adlı yük gemisinin Yemen yakınlarında batmakta olduğu ve 23 kişilik mürettebatın 12 sinin kayıp olduğu öğrenildi.

26.000 Tonluk Orchid Sun adlı gemi Yemen'in 90 deniz mili doğusunda GMT Saati Çarşamba Günü 2330 sıralarında batmaya başladı. Gemi demir profil yüküyle İran’dan Çin’e gitmekteydi.

23 kişilik mürettebattan 11’i yakındaki gemilerce ve Yemen’den kalkan helikopterler tarafından kurtarıldı.

Kurtarılanların kimliklerinin henüz tesbit edilemediği öğrenildi.

Yerel basının yazdığına  göre gemi mürettebatı 8 Güney Koreli, 13 Filipinli ve 2  Şili uyruklu denizciden oluşmaktaydı.

Görgü tanıkları, geminin hemen hemen sulara gömülmüş olduğunu, arama kurtarma ekiplerinin kayıp denizcileri aramaya devam ettiklerini bildirdiler.

Kaynak: AP

Çeviri: DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
seda toplan
seda toplan - 12 yıl Önce

allah kimsenin gözünü yolda bırakmasın ve kimsenin yolcusuna zarar getirmesin. ekmeği bu kadar zor olan insanların da yardımcısı olmasını dilerim.

nejdet gurel
nejdet gurel - 12 yıl Öncegercekten uzucu bir haber. tum denizcilere allah selamet versin.anlamadigim konus, Iran'dan Cin'e demir tasiyan geminin Yemen aciklarinda ne yaptigidir. Sanirim bir yazim hatasi var, haberi yapan arkadasin dikkatine,gecmis olsun denizci dostlara, allah rahmet eylesin hayatini kaybenlere,selamlar,nejdet

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176