'Martı Princess' ile 'Renate Schulte' Çarpıştı

Alınan bilgiye göre, Bozcaada'nın yaklaşık 10 mil açıklarında, uluslararası sularda yabancı bayraklı 2 konteyner gemisi çarpıştı. Gemilerden birinin batmakta olduğu iddia edildi.

'Martı Princess' ile 'Renate Schulte' Çarpıştı

'Martı Princess' ile 'Renate Schulte' Çarpıştı

ÇANAKKALE - Ege Denizi'nin uluslararası sularında 2 geminin çarpıştığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, Bozcaada'nın yaklaşık 10 mil açıklarında, uluslararası sularda yabancı bayraklı 2 konteyner gemisi çarpıştı.

Bozcaada'nın yaklaşık 10 mil açıklarında, uluslararası sularda çarpışan yabancı gemilerin, Fas'ın Casablanca Limanı'ndan Tuzla'ya gittiği ifade edilen Alman bayraklı ''Renate Schulte'' adlı konteyner ile Malta bayraklı ''Martı Princess'' adlı dökme yük gemileri olduğu belirtildi.

Kazayı, bölgeden geçen ''Ilgaz'' adlı Türk bayraklı geminin personelinin yetkililere bildirip yardım istediği kaydedildi.

Denizcilik Müsteşarlığı Çanakkale Bölge Müdürü Ender Kurt, Alman bayraklı geminin ön kısmının, kaza sırasında Malta bayraklı dökme yük gemisinin içine girdiğini belirterek, gemilerin bitişik durumda yardım beklediklerini söyledi.

Kurt, Sahil Güvenlik ekiplerinin gemilerin bulunduğu bölgeye ulaştığını, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nden sevkedilen ''Kurtarma 2'' römorkörü ile hızlı tahlisiye botunun kaza yerine ulaşmak üzere olduklarını söyledi.

Ship Picture MARTI PRINCESS

Full sizeFull size
">Ship Picture MARTI PRINCESS

Ship Picture RENATE SCHULTE

Full sizeFull size
">Ship Picture RENATE SCHULTE

 Fotoğraflar: Shipspotting.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
ANIL ÜLGAY
ANIL ÜLGAY - 10 yıl Önce

21 haziran da marti princess gemisi 3.zabitlik görevim sona ermişti ancak bu gece itibarı ile aldığım bu kötü haber beni ve eminim tüm denizcilik camiasını çok üzdü.başta gemi personeli olmak üzere bütün kara ve deniz çalışanlarına büyük geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bu üzücü durum ile,hiçbir denizci meslektaşımın karşılaşmamasını umuyorum.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176