Köprüye gemi çarptı, yakıt sızıyor

275 metre uzunluğunda konteyner gemisi Cosco Busan, 7 Kasım Sabahı 830 sıralarında San Francisco köprüsü'nün batı ayağına çarptı.

Köprüye gemi çarptı, yakıt sızıyor

San Francisco Köprüsü'ne Gemi Çarptı

275 metre uzunluğunda konteyner gemisi Cosco Busan, 7 Kasım Sabahı 830 sıralarında San Francisco köprüsü'nün batı ayağına çarptı. Çarpma sonrası konteyner gemisinin bordasında su seviyesinden 3 metre üstünde 50 metre uzunluğunda bir yırtık oluştu.

ABD Sahil Güvenlik Yetkililerinden Teğmen Anya Hunter, Geminin köprünün batı ayağının beton bloğu koruyucu tabakasına çarptıktan sonra çarmanın tesiriyle  geri geldiği ve kurtulduğu ancak köprüde bir hasar meydana gelmediği bilgisini verdi.

Kaza esnasında sisten dolayı kısıtlı görüş olduğu bildiriliyor.

Kazadan dolayı denize yakıt sızdığı ve deniz kirlilği oluştuğu öğrenildi.

Sahil Güvenlik yetkilileri, geminin iskele tarafındaki yırtıktan 140 galon yakıtın denize sızdığı, gemi mürettebatının daha sonra hasar gören tanktaki yakıtı gemideki bir başka tanka aktarmayı başardığı ve sızıntının durduğunu açıkladılar.

Balıkçılık Dairesi yetkilisi Rob Roberts, gemiden sızan 140 galon yakıtın temizlenmesinin bir ay alacağını ifade etti. Roberts, yakıt sızıntısının kendilerini endişelendirdiğini, kirliliğin geminin armatörü Hanjin tarafından kiralanan bir özel şirketin yapacağını bildirdi.

DenizHaber.Com/Özel

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176