Konteyner Gemileri Çarpıştı: 1 Ölü 10 Kayıp

Çin'de meydana gelen kazada Hamburg Bridge adlı 336 metre uzunluğundaki dev konteyner gemisi, Oriental Sun adlı bir başka konteyner gemisiyle çarpıştı.

Konteyner Gemileri Çarpıştı: 1 Ölü 10 Kayıp

Çin'de meydana gelen kazada Hamburg Bridge adlı 336 metre uzunluğundaki dev konteyner gemisi, Oriental Sun adlı bir başka konteyner gemisiyle çarpıştı. Kaza, dün  saat 19:35 sularında Çin'in Doğusundaki Qingdao şehri açıklarında meydana geldi.

Hamburg Bridge adlı 336 metre uzunluğundaki Panama bayraklı konteyner gemisi, yine Panama bayraklı Oriental Sun adlı konteyner gemisi ile çarpıştı. Hamburg Bridge adlı geminin baş bodoslamasıyla bindirdiği Oriental Sun adlı konteyner gemisi kazadan sonra battı. Batan Oriental Sun gemisinin 19 kişilik tamamı Kuzey Koreli olan mürettebatından 9'u kurtarıldı. Kurtarılan 9 kişiden 3'i yaralı olarak kurtarıldı. Durumu ciddi olan 3 yaralı mürettabattan birisi daha sonra kaldırıldığı hastenede hayatını kaybetti.

Kayıp 10 mürettebatın bulunması için bölgeye 10 kurtarma botu gönderildi.

Öte yandan, Çin polisi, kazadan sonra Qingdao limanı rıhtımına yanaştırılan Hamburg Bridge adlı gemide soruşturma başlattı.

 

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 8 yıl Önce

1 ölü 10 kayıp ,deniz kazaları genelde ölümlerle sonuçlanıyor.çin deki olan kazadan üzüntü duyduk.kocaman dev gibi gemi çok kısa zamanda batmış ,işte bizim işimiz böyle bir iş yapacak bir şey yok ALLAH da bizim rızkımızı denizden vermiş.

mehmet çsnksys
mehmet çsnksys - 8 yıl Önce

Vanlı kardeşlerimiz cadırların altında üşüyorlar onlara yardım edelim benimde katkım olsun diye Türkiyenin en büyük konteyner ev üretici firmları aşağıdaki gibidir hayrı sahipleri aşağıdaki firmaları arayıp bir konteyner Van ilimize bağış yapmalarını diliyorum

www.karmod.com

www.konteyner.com.tr

www.kartalprefabrik.com

www.karmodkonteyner.com

- 8 yıl Önce

denizçilik her zaman en zor meslek olmustur benim gözümde . yaralı olarak kurtulanlara içil sifalar ,sehit olan denizçilerimize de allahtan rahmet diliyorum..

- 8 yıl Önce

ÇİNDE BATAN KONTEYNER GEMİSİNİN DİREKLERİ GÖZÜKÜYOR,10 KİŞİ KAYIP .BULUNAN YOK .denizde kayıp bulmak çok zor.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176