Kartal Demiryerinde Gemiler Taradı

Denizcilik Müsteşarlığı AAKKM Merkezi web Sitesinden alınan bilgiye göre kaza bugün sabahın erken saatlerinde Kartal Demiryerinde meydana geldi.

Kartal Demiryerinde Gemiler Taradı

Kartal Demiryerinde Esra-C Demir Taradı

Denizcilik Müsteşarlığı Ana Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi (AAKM) Web Sitesinde (Adresi: //www.denizcilik.gov.tr/denizkaza/yayin/hepsi.asp ) kazayla ilgili şu açıklama yer aldı:

"21.11.2008 günü saat 03:46 da Panama Bayraklı BERNADET T isimli gemi Panama Bayraklı ESRA C isimli geminin demir tarayarak kendisine yaslandığını rapor etmesi üzerine ESRA C isimli gemiyle temas kurulmaya çalışılmış fakat kurulamamıştır.ESRA-C isimli geminin demir taraması devam etmiş, METE STAR ve BERYL isimli gemilere yaslanmak suretiyle hasarlanmalarına sebep olmuştur. KEGM ait Kurtarma-4 romörkörü ESRA C isimli gemiyi yedekleyerek neta bir yere demirletmiştir."

Kazaya karışan gemiler ve bilgileri şöyle:

  1. ESRA-C:   Gross Tonaj: 10431 Tipi:  GENERAL KARGO Bayrağı: PANAMA
  2. BERNADET-T Gross Tonaj:  4925 Tipi:  GENERAL KARGO  Bayrağı: PANAMA
  3. METE STAR Gross Tonaj: 2406 Tipi:  GENERAL KARGO Bayrağı: SİERRA LEONE
  4. BERLY Gross Tonaj:  2457 Tipi:  GENERAL KARGO Bayrağı: SİERRA LEONE

Kurtarma-4 Römorkörü Kurtardı

Denizcilik Müsteşarlığı AAKM'den yapılan açıklamaya göre Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait Kurtarma-4 römorkörü demir tarayıp sürüklenmekte olan Esra-C gemisini zamanında yedekleyerek diğer gemilere daha fazla zarar vermesini önledi.

Kurtarma-4, 10431 Gross Tonajla nisbeten büyük sayılabilecek gemiyi zamanında yedekleyerek neta bir yere demirlemek suretiyle muhtemel bir çevre felaketinin de önüne geçmiş oldu.

Editörün Notu: Bu habere olayla alakası olmayan pruvası hasarlanmış bir gemi fotoğrafı ekleyip  "özel haber" diye okuyucuya sunmayı uygun görmedik. Denizcilik Müsteşarlığı AAKM Merkezi'ne haksızlık olurdu. Merkeze fedakar çalışmalarından ötürü okuyucularımız adına teşekkür ediyoruz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Barbaros Barut
Barbaros Barut - 10 yıl Önce

ya bu esra c gemisi birkaç ay önce de mersinde bi çatışmaya girmişti hatırladığım kadarıyla

Ali AK
Ali AK - 10 yıl Önce

Çatışan gemiler arasında yabancı bayraklı gemiler de var.

Ancak Tüzük te Kartal Yabancı gemilere yasak..

Nasıl Oluyor bu İşler. Bu Liman Sahipsiz mi ?

- 10 yıl Önce

YAYINLAMIYCAKSINIZ BILIYORUM AMMMA BELKI HABER YAPARKEN DAHA DIKKATLI YAPARSINIZ BERNADET TSIMLI GEMI CARGO SHIP DEGIL TANKERRRRRR

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176