Kaptan atladı tekne battı 6 ölü var

Urla açıklarında, Afganistan ve Pakistanlı kaçakların bulunduğu balıkçı teknesi, aşırı yük sonucu battı. 6 kişi hayatını kaybetti.

Kaptan atladı tekne battı 6 ölü var

Kaptan atladı tekne battı 6 kaçak öldü

Urla açıklarında, Afganistan ve Pakistanlı kaçakların bulunduğu balıkçı teknesi, aşırı yük sonucu battı.
 
İZMİR `in Urla İlçesi açıklarında, yasadışı yollardan yurt dışına çıkış yapmak isteyen Afganistan ve Pakistanlı kaçakların bulunduğu balıkçı teknesi, aşırı yük sonucu battı. Teknedeki kaçaklardan 6 erkek boğulurak can verirken, 45`i balıkçı tekneleri ve askerler tarafından kurtarıldı.

Önceki gün 18.00 sıralarında, Urla İlçesi Zeytineli Mevkii açıklarından, yurt dışına çıkış yapmak isteyen, Pakistan ve Afganistan uyruklu 51 kaçağın bindiği balıkçı teknesi, açıldıktan kısa süre sonra aşırı yük sonucu battı. Çevredeki balıkçı teknelerinin olayı görüp haber vermesi üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Urla İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri bölgeye sevk edildi. Bir kısmı su üzerinde kalan teknedeki kaçaklardan 45`i, balıkçı tekneleri ve askerler tarafından kurtarıldı. Kaçaklardan 6 erkek ise boğulup yaşamını yitirdi. 5 kaçak aranıyor .

Zodiacla kaçacaktı

Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığı `na bağlı ekipler ve balıkçıların teknenin battığı bölgede yaptıkları çalışmalar sonucu kurtarılan kişiler arasında Türk kaptan T.K`nın da olduğu belirlendi. Gözaltına alınan kaptanın, herhangi tehlikeli bir durumda kaçmak üzere teknenin yanında zodiac bot bulundurduğu öğrenildi. 8 metrelik teknenin Yalova Limanı `na kayıtlı ve çalıntı olduğu anlaşıldı. Jandarmanın teknenin sahibine ulaşmaya çalıştığı belirtildi.

CAN PAZARINI ANLATTI

Kendisine ait 9 metrelik `Sarpdere ` adlı teknesiyle kaçakları kurtaran Oğuzhan Boyacı can pazarını anlattı: `Boğulan üç kişiyi denizden tekneye aldık. Üç kişi ise motoryatın kamarasında sıkıştıkları için dışarı çıkamayıp orada boğulmuş. Onları da çıkardık.`

Vatan

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176