İşte Salacak'ta Karaya Vuran Gemiler

Gemilerin adlarının Feya, Geylanbey ve Transpetrol olduğu öğrenildi. İşte şiddetli lodos nedeniyle demir tarayarak Harem önlerinde kayalıklara çıkan gemilerin fotoğrafları...

İşte Salacak'ta Karaya Vuran Gemiler

İşte Salacak'ta Karaya Vuran Gemiler

Gemilerin adlarının Feya, Ceylanbey ve Transpetrol olduğu öğrenildi.

Gemilerin Haydarpaşa Limanında cezalarından dolayı zorunlu olarak demirde tutuldukları ancak şiddetli lodos nedeniyle demir tarayarak Harem önlerinde kayalıklara çıktıkları öğrenildi.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden konuya ilişkin yapılan açıklamada ise şöyle denildi:

"İstabul Boğazı Harem'de yakıt kaçakçılığı nedeniyle bağlı vaziyette iken, 22.11.2008 günü kuvvetli lodos fırtınası nedeniyle, halatlarını kopararak sürüklenmeye başlayan GEORNIK isimli kuru yük gemisi ile, CEYLANBEY ve TRANSPETROL 2 tankerleri kuvvetli rüzgar ve akıntının etkisi ile çok kısa süre içerisinde Harem önlerinde karaya oturmuşlardır."


Feya (Eski adı GEORNIK) adlı kuruyük gemisi demir tarayarak kayalıklara sürüklendi. Feya'da mürettebattan  bir kişi mahsur kaldı.

Ceylan Bey isimli gemi.

 

Ceylan Bey isimli gemi.

Transpetrol isimli tanker.

Transpetrol kötü bir şekilde kayalıklara çıkmış.

 

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Kanca
Ali Kanca - 10 yıl Önce

Bu gemiler tam donanımlı ve P+I lı bir şekilde Yeddi Emine

verilmiş olması gerek. Ama görülüyorki Yeddi emin işi savsaklamış veya bırakmış.

İnşallah P+I ları vardır.Yoksa kurtarma İşi devlete kaldı..

KAPTAN EMİR TOKAR
KAPTAN EMİR TOKAR - 10 yıl ÖnceSAYIN LİMAN BAŞKANIM,GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ KARAYA VURANLARIN HEPSİNDE PERSONEL YOK. AYRICA KARAYA VURMAMIŞ TARAYIP HASBEL KADER DURANLAR VAR.NEDEN BUNLARI KONTROL ETMEZSİNİZ. NEDEN BUNLARI BİR LİMANA YANAŞTIRIP MESELA HAYDARPAŞA SONRADA LİMAN ALACAKLARINDAN ÖTE SATTIRIP KURTULMASSINIZ.AYRICA PERSONELİNİN 3 TE 1 İNİ GEMİDE TUTMAK ZORUNDA OLMASINA RAĞMEN 1 NÖBETÇİ İLE LAİD UP GEMİİLER VAR.ONLARADA ÖNERİM AYNISI ÖNCE EN AĞIR CEZA SONRA DA BAĞLAYIN EN YAKIN LİMANA. YANLIŞ PARKEDEN ARABALARA YAPILIYORDA GEMİLERE NİYE YAPILMASIN.BUGÜN KARAYA SÜRÜKLENDİLER YARIN BİR TANKERE ÇARPMAYACAKLARI NE MALUMDUR.

mahmut
mahmut - 10 yıl Önce

gemiler hala orada taşlara vurmuş duruyor yakında batarlarr...

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176