Halatı kopan tanker, sürüklendi ve oturdu!

KOCAELİ -AA- Kocaeli'nde saatteki hızı yaklaşık 70 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle halatları kopan yapım aşamasındaki tanker, sürüklenerek karaya oturdu.

Halatı kopan tanker, sürüklendi ve oturdu!

Halatı kopan tanker, sürüklendi karaya oturdu!
 
KOCAELİ -AA- Kocaeli'nde saatteki hızı yaklaşık 70 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle halatları kopan yapım aşamasındaki tanker, sürüklenerek karaya oturdu. Marina'da bazı iş yerlerini su bastı, enerji nakil hatlarında arızalar meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, saat 02.30 sıralarında azami hızı 40 Knots hıza (64 kilometre) ulaşan fırtına nedeniyle Kocaeli Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi AŞ'de (KOSBAŞ) kurulu Admarin Gemi İnşa Sanayi ve Ticaret AŞ'de yapım aşamasındaki "Nilüfer Sultan" isimli 20 deadweight tonluk (DWT) tanker, halatlarının kopması sonucu sürüklenmeye başladı.

Güneybatıdan esen (lodos) rüzgârın etkisiyle tanker, Kocaeli fuar alanı açıklarında balçığa saplandı.

Tersane Müdürü Turgay Karabulut, henüz çalışır durumda olmayan tankerin, fırtınanın dinmesiyle römorkörler yardımıyla çekileceğini belirtti.

Öte yandan, fırtına nedeniyle enerji nakil hatlarında hasar meydana geldi, bazı evlerin çatıları zarar gördü, dalga boyunun yükselmesi sonucu marinada bazı iş yerlerini su bastı.

DenizHaber.Com
 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
h.zafer dedetaş
h.zafer dedetaş - 11 yıl Önce

"Nilüfer Sultan" isimli 20 daight weight tonluk (DWT) tanker,bu cümleyihaberınızden aldım sıtenızın ismı DENİZ HABER ben daha ne yazayım

m.mahir yalcin
m.mahir yalcin - 11 yıl Önce

40 knots parantez icerisinde 64 km hiza esit olmus.. cevirme yapilirken herhalde kara miliyle karistirilmis... oysa 1 deniz mili'nin 1,852 km oldugu dusunulurse 40 kts in karsiligi hiz yaklasik 74 km/h eder... onun disinda km bir hiz birimi degil uzunluk birimidir... 74 km/sa yada km/h olarak yazilmaydi..normal medya ve basindandaki bu tur yanisliklara alistik ama deniz haber.com'da bu tur hatalarin yapilmasi goze batiyor.

- 11 yıl Önce

baya buyukmus

haluk
haluk - 11 yıl Önce

o tanker olsa olsa 20.000 dwt dir biraz dikkat

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176