Gulet'le ilgili bir iddia daha!

"Q Boat Barbarossa" ile ilgili gün geçmiyor ki yeni bir iddia ortaya atılmasın. Türkiye'nin en büyük guletinin bu kez batmadığı, bir Sudanlı'ya satıldığı söyleniyor.

Gulet'le ilgili bir iddia daha!
Türkiye'nin en büyük guleti ''Q Boat Barbarossa'' ile ilgili spekülasyonlar sürüyor. Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, guletin battığını gösteren hiç bir teknik bulguya rastlanamadığını, aksine Süveyş Kanalı'ndan geçirilerek Sudanlı bir işadamına satıldığına ilişkin ihbar aldıklarını söyledi.
Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek ''Deniz yüzeyinde ve kıyıda yapılan aramalarda batıkla ilgili hiç bir ize rastlanılamadı. Ayrıca guletin battığı iddia edilen yer ile cesetler arasında yaklaşık 60 kilometre, sağ kurtulan Sinan Bilgin ile cesetler arasında da 9-10 kilometre mesafe vardı. Eğer gulet Fethiye-Kaş açıklarında batsaydı cesetler o bölgede olurdu. Tamamen zıt istikamet." dedi.
Sürekli olarak değişik ve çelişkili ihbarların geldiğini ve bunları değerlendirdiklerini söyleyen Şimşek, ''Aldığımız ihbarların birisi de guletin Süveyş Kanalı'ndan geçirilerek Sudan'da bir işadamına satıldığı yönünde'' dedi.
Ulvi Berberoğlu'na ait ''Q Boat Barbarossa' isimli guletin 23 Kasım'da İstanbul'dan Mersin'e gitmek üzere yola çıktığı ve makine dairesinde meydana gelen yangın sonucu battığı belirtilmişti.

Guletteki Sinan Bilgin, İsrailli bir kaptan tarafından kurtarılmış, Burhan Yolcu ve Vahap Bilgin'in cesedi karaya vurmuş, yatın sahibi ve kaptanı Ulvi Berberoğlu ve ikinci kaptan Erkan Postacı kaybolmuştu.

Nethaber

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190