Gemicinin Üstüne Saman Balyası Düştü!

Filipin uyruklu Adonga Wilfredo (1984-7) hayvanların beslenmesinde kullanılan saman balyalarının üzerine devrilmesiyle yaşamını yitirdi.

Gemicinin Üstüne Saman Balyası Düştü!

Tekirdağ Akport Limanına Meksika’dan canlı büyükbaş hayvan getiren Almawashı adlı gemi personelinden Filipin uyruklu Adonga Wilfredo (1984-7) hayvanların beslenmesinde kullanılan saman balyalarının üzerine devrilmesiyle başında bulunan baretin verdiği ağır hasar sonucu hayatını kaybetti.

Meksikadan canlı hayvanları yükleyerek hareket ettikten sonra pasifik okyanusu ortasında meydana gelen kaza da hayatını kaybeden Filipin uyruklu Adonga Wilfredo kendi adetleri gereği gemide vefat eden arkadaşlarından sonra 50 kişilik gemi personeli işi bıraktılar. Gemide hayatını kaybede arkadaşları için hiç bir mürettebat Tekirdağ limanına gelinceye kadar hiç uyumadıkları bildirildi. Gemi armatörü tarafından Tekirdağ Akport limanında canlı hayvanların tahliyesi devam ederken filiphin den uçakla bugün 50 kişilik yeni gemi personeli geldi.

Tekirdağ akport limanına yanaşan gemideki olayın Cumhuriyet savcılığına bildirilmesinden sonra gemide yapılan olay yeri incelemesi sonrası ceset İstanbul adli Tıp kurumuna gönderildi. Burada yapılacak incelemelerden sonra ceset gemi armatörü ve Filiphin Konsolosluğu yetkilileri tarafından uçakla ülkesine gönderileceği bildirildi.

Gemi kaptanı hakkında nöbetçi Cumhuriyet Savcısı tarafından görevde ihmal olduğu gerekçesiyle soruşturma açıldı.

01.Ocak 2012 günü meydana gelen ve geminin yolda olduğu esnada meydana gelen kaza sonrası hayatını kaybeden gemi personeli için Nur Gemi Acentesi ve Tekirdağ Gümrük ve Ticaret İl Müdürlüğü ve cumhuriyet savcılığınca gemide yapılan soruşturma sonrası, hayatını kaybeden Adonga Wilfredo (1984-7) ülkesine gönderilmek üzere gemiden çıkarıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Nar
Ahmet Nar - 7 yıl Önce

Günaydın.Yazınızda Meksidan canlı hayvan yüklediğini ve Türkiye'ye gelirken Pasifik okyanusu ortasında kaza olduğunu belirtmişsiniz, bu rota biraz tuhaf ve arkadaşları öldüğü için diğer 50 personel gelenekleri gereği işi bıraktığını ve limana gelene kadar uyku uyumadıklarını yazmışsınız. Bu gelenekleri ve uygulamayı biraz açıklamanızı rica edebilirmiyim.

Saygılar

osman
osman - 7 yıl Önce

Gemi Meksika'dan İzmir'e gelirken Atlantik Okyanusundan geçer. Pasifikten değil

- 7 yıl Önce

Biraz uzun bi yol ama dünya yuvarlak tabii ki

T CAN
T CAN - 7 yıl Önce

BELKİ GEMİ MEKSİKANIN PASİFİK TARAFINDAN YÜKLEMİŞTİR ARKADAŞLAR.

hayuşullah
hayuşullah - 7 yıl Önce

gemicinin üstüünr gemide balya düşmüş şu yalan dünyada

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176