Ege'de iki gemi çatıştı:1 ölü

Yunanistan'ın Mora yarımadasının doğusundaki Hydra adasının 16 mil açığında, içinde Türk personeli olan Panama bayraklı "HAN" isimli gemi ile Yunan tankeri çatıştı.

Ege'de iki gemi çatıştı:1 ölü

Yunan gemisiyle çarpışan Türk gemisi battı: 1 Türk öldü

Yunanistan'ın Mora yarımadasının doğusundaki Hydra adasının 16 mil açığında içinde Türk personeli olan Panama Bayraklı "HAN" isimli gemi ile Yunan tankeri çarpışarak battığı, mürettebatından bir denizcinin yaşamını yitirdiği, 5 kişinin kaybolduğu bildirildi. 

DenizHaber'in ulaştığı bilgilere göre “Agios Artemios” adlı Yunan tankerinin de ağır hasar gördüğü kazada, “HAN” adlı içinde Türk vatandaşı personeli bulunan Panama Bayraklı geminin 13 kişilik mürettebatından 7 denizcinin bölgeye giden arama-kurtarma ekiplerince kurtarıldığını, 5 denizcinin hala kayıp olduğu öğrenildi.

İçinde Türk personeli bulunan, Panama bayraklı HAN isimli geminin Bartın'dan yüklediği yükü, Fas'ın Kazablanka kentine götürdüğü yetkililerce ifade edildi.

Gemi Kaptanının isminin "Önal Abdurrahman Erol" olduğu ve ismine kayıtlı olan şirketin merkezinin, nerede olduğu ise tespit edilemedi.

Gelişmeleri izlemeye devam ediyoruz.

DenizHaber.Com-Özel

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Cem
Ahmet Cem - 13 yıl Önce

Yazık, cidden çok yazık. Radar,Ais,vs.. bunların hepsi hiç bir işe yaramıyorsa cidden yazık. İnsan hatasını minimize etmek için her türlü teknolojik cihazın kullanımı zorunlu hale geldiği halde yine kaza oluyor, yine oluyor. Çok geçmiş olsun, ölene de Allah'tan rahmet diliyorum.

Erol TAŞ
Erol TAŞ - 13 yıl Önce

keske bu cihazlari gemilere almakla sorunlar cozulebilse yine geliyoruz yeterli personel ve egitime bunu halletmedigimiz surece buradan eyvah yazik diye hayiflanip ve denizcilerimizin arkasindan goz yasi dokulecek.

muhammet marangoz
muhammet marangoz - 13 yıl Önce

hemen komplo teorilerine girmemek lazim. eger yunanlılar bir turk gemisini batiralim deselerdi yabancı bayrak bir gemi degil turk bayraklı secerlerdi.

bu sadece elim bir kaza.

neden olduguysa mechul.ama yuksek ihtimal bisey var ki en basta gemi kaptanlarının ve k.üstü vardiyasinda olan zabitlerin olayı gec farketmesidir.

MUSTAFA YILDIZ
MUSTAFA YILDIZ - 13 yıl Önce

TÜM DENİZ CAMAİSANA GEÇMİS OLSUN.

UMARIM SAG KURTULAN DENİZCİ SAYISI ARTAR.

MUSTAFA YILDIZ

KAPTAN KAPİTONE & NAKIS SANAYİ

hasan atmaca
hasan atmaca - 13 yıl Önce

herseyden önce deniz camiasına ve batan gemi personeline geçmış olsun.diğer yorumcuların dediği yeterli personel ve eğitimi halletmeliyiz diyorlar ama sağolsun armatör şirketleri ucuza kaçmak için helede bu batan gemiler gibi yabancı bayraklı gemilerde çalışanların çoğu vrd zbt ehliyetli ile yada usta gemici ehliyetiyle gürcüstandan para karşılığı yüksek ehliyet alanların olduğu söyleniyor buda böyle kazalara mahal verecektir vereyede devame edecektir ,armatörlerin ucuz adam politikasından vazgecmediği sürece ve personel müdürlerinin simsarlarla ortak çalışıp adam olsundan nasıl olurdsa olsun deyip ucuza adam koymak için gemiye herönüne gelen adamı gemilere göndermemeleri lazım sırf kendi cepleri dolsun diye malum simsarlardan aldıkları komisyonları herkesler biliyor ama işlerine geliyor hem armatörün hemde per.müdürlerinin denizde gemisi batmışş adam ölmüş kimin umrunda acaba armatör nasılsa sigortadan parasını alıyor ama ya geride kalan aileler,bunun için bu batan gemideki ehliyetlerinde iyi inceenmesi gerekir bence birdaha bu tip kazaların olmaması için acaba ihmalmi var yoksa sahte etliyetli kifayetsiz zabitmi

mehmet kutsal
mehmet kutsal - 13 yıl Önce

olayda kasıt yok diyorsunuz batan han gemisi ege sularında 18 aydır sürekli seyir yapan bir gemiydi.hemde öğlen saatlerinde oluyor olay.bence çok saçma her konuda türkiyeyi suçlamak daha kolay geliyor.eğer batan yunan gemisi olsaydı o zamanki yorumları çok merak ediyorum.ölen arkadaşların ailelerine baş sağlığı diliyorum.başımız sağ olsun...

özcan ÖZDEMİR
özcan ÖZDEMİR - 13 yıl Önce

ölenlere allah'tan rahmet ailelerinede sabır diliyorum.sağ kurtulan arkadaşlara geçmiş olsun.allah denizde çalışanların yardımcısı olsun

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190