Ege Denizinde Gemiler Çarpıştı

'Karmate' isimli bir Türk ticari gemisi sabah saatlerinde Ege Denizi'ndeki Midilli adası açıklarında kaçak göçmen geçişlerini keşfe çıkan Yunan donanmasına ait 'Armatolos' adlı gemiyle çarpıştı. Yunan kaynaklarına göre gemide büyük bir hasar olmadı. Karmate gemisinin kazadan sonraTurkiye karasularuna döndüğü bildiriliyor. 

Ege Denizinde Gemiler Çarpıştı

Ege Denizi Mytilini ile Dikili açıklarında Yunan Askeri Gemisi  ATMATOLOS İle Türk Gemisi Karmate çarpıştı. Yunan kaynaklarına göre gemide büyük bir hasar olmadı. Karmate gemisinin kazadan sonraTurkiye  karasularuna  döndüğü, geminin çimento yüklü olduğu ve çarpmanın seyrine engel bir hasara yol açmadığı bildirildi.

Yunanistan Deniz Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada NATO'ya bilgi verildiği yaralanan olmadığı ,ATMATOLOS'un sabah saatlerinde NATO operasyonu çerçevesinde Midilli adası açıklarında kaçak göçmen geçişlerini keşfe çıktığı belirtildi.

Her iki gemide de batma tehlikesi bulunmadığı açıklanırken, yaklaşık 4 metrelik bir eğilme ve burkulma şeklinde hasarın oluştuğu Türk bayraklı “KARMATE” isimli gemi, Türk karasularına doğru rota değiştirerek Dikili Limanı açıklarına ulaştı.

Dikili Limanı açığında bekletilen geminin akşam saatlerinde limana yanaşması bekleniyor.

Karmate 74 metre boyunda, 1981 yılında yapımı genel kargo gemisi

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2018, 22:22
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176