Ecel Yeni Teknesini Kutlarken Buldu

Heybeliada'da meydana gelen akıl almaz kazada hayatını kaybeden Makine Mühendisi Ali Küçükoğlu, toprağa verildi.

Ecel Yeni Teknesini Kutlarken Buldu

Makine Mühendisi işadamı Ali Küçükoğlu 20 gün önce satınaldığı tekne için kutlama yapmak üzere eşi ve iki kızı ile aile dostları olan Saadet ve Abdurrahman Özbağrıaçık çifti ile denize açıldı. Bir süre gezinti yapan işadamı ve beraberindekiler tekneyi Heybeliada Çamlimanı açıklarında demirlediler. Burada yenilen yemeğin ardından kadınlar ve iki çocuk teknenin ön tarafında güneşlenirken Ali Küçükoğlu ile Abdurrahman Özbağrıaçık teknenin arka bölümünde oturdular. Bu sırada yanıda iki Ukraynalı kadınla birlikte gezintiye çıkan tekstilci İlker Yigit Hepkeskin (38)’in kullandığı tekne işadamının koyda demirli olan teknesine arkadan çarptı. Teknenin hızla üzerlerine geldiğini gören Abdurrahman Özbağrıaçık denize atlayıp kurtulurken Ali Küçükoğlu kazanın ardından kanlar içinde kaldı. Olay yerine gelen Sahil Güvenlik ekibi tarafından kıyıya çıkarılan Ali Küçükoğlu yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Hayatını kaybeden işadamı için bu gün Marmara Üniversitesi İlahiyat Camii’nde cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına İşadamının kaza sırasında yanında olan eşi Suna, kızları Pelin ve Ece, aile dostları Saadet-Abdurrahman Özbağrıaçık çifti ile çok sayıda yakını katıldı. İşadamının eşi ve kızları gözyaşları içinde tabuta sarıldılar. Kaza sırasında teknede bulunan Saadet Özbağrıaçık basın mensuplarına yaptığı açıklamada işadamının kalp krizinden öldüğü şeklindeki iddiaların gerçek olmadığın belirterek "Ben de teknenin arka bölümünde oturuyordum. Kazadan kısa süre önce teknenin ön tarafına geçtim ve bir anda arkadan bir karartı gördük. Herşey bir anda oldu. Tekne süratle bizim tekneye arkadan çarptı. Eşim son anda denize atlayarak kurtuldu. Kazanın ardından Ali Küçükoğlu’nu karaya çıkarttılar ancak yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Kalp krizinden ölmüş olabileceği iddialarına inanmıyorum. Çarpmanın şiddetiyle sırtında iki çizgi ve morluk vardı" diye konuştu.

Kazada hayatını kaybeden işadamı Ali Küçükoğlu’nun kendi cep telefonuyla çekilen fotoğraflarda Küçükoğlu ve eşinin teknesinde ağırladığı aile dostlarıyla birlikte çekilen görüntüler ortaya çıktı. İşadamı Ali Küçükoğlu’nun cenazesi öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Ulus Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Teknenin "Gaz kolu sıkışmış"

Öte yandan kazaya neden olan diğer tekneyi kullanan tekstilci İlker Yiğit Hepkeskin (38) polisteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı adliyede tutuklanarak Maltepe Cezaevine konuldu. Hepkeskin’in savcılıktaki ifadesinde "Teknenin gaz kolu sıkıştı. Teknedeki kadınlar panik yaptı onları sakinleştirmeye çalışırken tekneye çarptık" dediği öğrenildi.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
acemi  denizci
acemi denizci - 8 yıl Önce

Gaz kolu sıkısınca ,motoru durdurmak aklına gelmemiş mi .........,denizden nasibini almamış ........... koylarda en fazla 3 mil ile gidileceğini blmiyormu

emekli kaptan
emekli kaptan - 8 yıl Önce

gaz kolu sıkışmıştı inandırıcı değil... gaz kolu sıkıştıysa motoru kapat. Neden sahile doğru gidiyorsun gaz kolu sıkıştıysa. Gaz kolu sıkışmış yanındakiler nasıl farketti neden paniğe kapıldılar. bana hiç inandırıcı gelmedi. yazık oldu mühendis arkadaşa.

hasan basri
hasan basri - 8 yıl Önce

hasan basri
hasan basri - 8 yıl Önce

Denizcilikle ilgili haber sitelerinde reklamlarına rastladığımız gibi,çok kolay ehliyet garantili yat kaptanı ehliyeti veren kurslar var sayın editör. bu reklamlar sizinde sitenize çıkıyor bu tekneler süratli tekneler her an kaza yapmaya müsait. istanbul boğazı adalar tüm akdeniz ege kalabalık iğne atsan yere düşmez misali. bas parayı al ehliyeti

babanda zengin versin tekneyi 25-30 mille dal demirli teknelerin arasına ondan sonra gaz kolu sıkıştı de işin içinden çıkmaya çalış.umarım birileri buna bi çözüm bulur.

yüksek belli bir milin üzerinde teknenin hız yapması için sahilden belli bir uzaklığa çıkması lazım umarı yetkililer bunun için bi çalışma yapar.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176