Bir Vapur Kazası da İzmir'den

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, yolcuları bırakmak için iskeleye yanaşmakta olan şehir hattı vapuru, henüz belirlenemeyen teknik bir arıza yüzünden kıyı bandına çarptı.

Bir Vapur Kazası da İzmir'den

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, yolcuları bırakmak için iskeleye yanaşmakta olan şehir hattı vapuru, henüz belirlenemeyen teknik bir arıza yüzünden kıyı bandına çarptı. Kazada ölen ve yaralanan olmadı. Konak Vapur İskelesi'nden saat 20.10'da kalkan "Kordon" isimli vapur 20 dakika sonra geri manevra yaparak Karşıyaka iskelesine yanaşmak istedi. Tam bu sırada oluşan teknik arıza yüzünden vapur durmadı. Gemi kaptanı vapurun iskeleye çarpmaması ve olası bir can kaybı yaşanmaması için dümeni kırdı. Daha sonra sirenler çalarak vapuru kıyı bandına çarptırdı.

SİRENLE UYARDI

Kaptanın sirenleri sürekli çalması üzerine kıyı bandında oturan vatandaşlar hemen bölgeden uzaklaştı. Olay sonucu sahilde ve vapurda bulunan vatandaşlardan herhangi bir yaralanan olmadı. "Kordon" isimli vapur ise arızanın neden meydana geldiğinin araştırılması için Üçkuyular Vapur İskelesi'ne götürüldü.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Umut Metin
Umut Metin - 6 yıl Önce

Haberin kaynağı Sabah gazetesi...Haberi okuyunca böyle bir gazetenin bu haberi yaparken daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum. Sanki bir taksi duramamış sonra direksiyonu kırmış gitmiş duvara vurmuş. Bilmemek değildir ayıp olan, sorup öğrenmemektir. Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkede deniz ile ilgili konularda bu kadar cahil olmamamız gerekiyor...

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190