Balıkçı Teknesi Şilebi Mahmuzladı

Balıkçı teknesinin yakıt tankı bölgesinden mahmuzladığı şilepten denize yakıt sızdığı ve sızan yakıtın geniş bir alanı kapladığı bildiriliyor.

Balıkçı Teknesi Şilebi Mahmuzladı

Kuzey Denizinde Danimarka'nın Batı sahilindeki Thyborøn kentinin 20 deniz mili  açıklarında meydana gelen kazada Vidar B 462 adlı balıkçı teknesi, Golden Trader adlı 192 metre uzunluğundaki şilebi mahmuzladı. Balıkçı teknesinin yakıt tankı bölgesinden mahmuzladığı şilepten denize yakıt sızdığı ve sızan yakıtın geniş bir alanı kapladığı bildiriliyor.

Kazanın Kuzey Denizinde uluslararası sularda meydana geldiği bu nedenle her iki geminin kendi bayrak devletlerinin kazayı aydınlatmada yetkili oldukları bildirildi. Trol teknesi Belçika'ya ait, şilep ise Malta Bayraklı ancak Yunanlı bir armatöre ait.

Kaza sonrası şilebin 22 kişilik mürettebatından yaralanan olmazken, balıkçı teknesinde 6 kişilik mürettebattan 1 kişinin üzerine balık kasasının düşmesi nedeniyle hafif yaralandığı bildirildi.

Kaza sonrası pek çok tekne yardım amacıyla kaza bölgesine gitti. Kaza esnasında hava koşullarının iyi rüyetin açık olduğu bildirildi. Kazanın nedeni ise bilinmiyor.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176