Arama çalışmaları devam ediyor

Dün 23:00 sularında batan Türk bayraklı "Hacı İbrahim" isimli kuruyük gemisindeki kayıp beş personelin arama çalışmaları, KEGKİ ekipleri tarafından aralıksız sürdürülüyor.

Arama çalışmaları devam ediyor

Dün gece 23:00 sularında Marmara Denizi açıklarında batan Türk bayraklı "Hacı İbrahim" adlı kuruyük gemisindeki kayıp beş personeli arama çalışmaları Kıyı Emniyeti ve  Sahil Güvenlik ekipleri tarafından devam ediliyor.

Yedekli olarak bölgede seyreden İran bandralı "İRAN MADANİ" tarafından VTS merkezine "Bir balıkçı teknesi battı" ihbarı üzerine bölgeye intikal eden, Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtrama İşletmeleri (KEGKİ) Genel Müdürlüğüne ait Acil Müdahale Botları, denizde dalgalarla bağlı de dalgalarla mücadele eden mürettebattan ikinci kaptan Mustafa Bahar ile Emin Savut, Mehmet Emin Günaydın ve Baki Şentürk'ü kurtardı.

Kurtarılan 4 gemi personelinin, Hudut Sahil Botlarına tarafından, Haydarpaşa Numune Hastanesine getirildiği ve sağlık durumlarının iyi olduğu yetkililerce ifade edildi.

Ancak batan gemide bulunan beş Türk denizcisinin arama çalışmaları neticesinde şu ana kadar bir neticeye varılamadı.

Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri (KEGKİ) Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, kayıp olan kaptan Mehmet Çelik, makinist Cafer Bayrak, telsiz görevlisi Ömer Türkay, yağcı Mustafa Çürük ve Yakup Saygan'ı bulmak için bölgede çalışmalara aralıksız devam ediyor.

Fotoğraf: www.fotoio.com

DenizHaber.Com-Özel

YORUM EKLE
YORUMLAR
kpt semih dincel
kpt semih dincel - 13 yıl Önce

gecmiş olsun inşallah kayıplar bulunu r. Bu arada geminin adnı da HACI IBRAHIM olarak duzeltilmesi gerekiyor.

- 13 yıl Önce

aramalar devam ediyomu ilgililer lütfen cevap yazin 5 gündür hic mi bir haber cikmadi lütfen buraya haber edin son dakikalari almanyada yasiyorum ve devamli bu sitedeyim amcamdan kötüde bir haber ciksin 26-04-2006 bu tarihten sonra hic birsey yazmiyo lütfen sonuclansin artik ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN :((((((

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190