4 Kayıp için umutlar tükeniyor

Danimarka Deniz Kuvvetleri'ne mensup dalgıçlar bugün gemiden 3 müretebatın cesedini çıkardılar. Geride kalan 4 mürettebatın yaşama şansı mucizelere bağlı kaldı.

4 Kayıp için umutlar tükeniyor

4 Kayıp için umutlar tükeniyor

DenizHaber.Com Özel-Danimarka Deniz Kuvvetleri'ne mensup dalgıçlar bugün gemiden 3 mürettebatın cesedini çıkardılar. Geride kalan 4 mürettebatın yaşama şansı mucizelere bağlı kaldı.

Danimarka Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan bir sözcü; kayıp olan 4 kişinin arama çalışmalarına ara verildiğini, çünkü "canlı olarak bulmaları ihtimalinin bulunmadığını" bildirdi.

Kayıp müretebatın kamaralarında oldukları tahmin ediliyor

Alman ve Danimarka arama kurtarma timlerine mensup 12 dalgıcın sualtı görüşünün sıfıra yakın olduğu koşullarda gemiye çok zor dalışlar gerçekleştirdikleri öğrenildi.

Danimarka'lı dalgıçlardan  Thomas Frederiksen yerel bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada; "Bir dalgıç için daha kötüsü düşünülemez. Görüş sıfır ve herşey kaos içerisindeydi" dedi.

Geminin alabora olmadan önce nispeten iyi deniz koşullarında seyretmekte olduğu, bu yüzden kayıp personelin muhtemelen kamaralarında sıkışıp kalmış olabilecekleri tahmin ediliyor.

Geminin içerisinde kalan su girmemiş bölümlerde hayatta kalmış olabilecekleri düşünülen kayıp 8 mürettebat için Pazartesi sabahı dalgıçlar yeniden arama çalışmalarına başlamışlardı.

73 metre boyundaki geminin neden alabora olduğu konusu ise halen belirsizliğini koruyor. Danimarka'lı soruşturma kurulu başkanı Lars G. Nielsen "Geminin neden alabora olduğun u sadece tahmin edebiliriz ve bunu da yapmak istemiyoruz" dedi.

Gemi Gdynia'dan yüklemiş olduğu 2 bin ton Amonyum Klorit yükünü Fransa'ya götürmekteydi.

Rus gemisi Sormovskiy 50 tarafından gemiden sağ kurtarılan 3 mürettebat "Yük kaymasından dolayı geminin alabora olduğu" ihtimalini reddetmişlerdi.

DenizHaber.Com Özel

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 11 yıl Önce

hayır kimse umudunu kaybetmesin!!!

Burcu  ANILAN
Burcu ANILAN - 11 yıl Önce

Gemi personellerinden olan Edip UZUNYİĞİT'in yakınıyım.Kedisiyle alakalı olarak haber alamadık batan gemide dayımda bulunmaktaydı.Adına hiçbir yerde rastalayamadık lütfeen bize bilgi verin..

ufuk özel
ufuk özel - 11 yıl Önce

kayıp türk işcilerinden sayın ŞEN'in yakınıyım lütfen size bilgi ulaştığında bana bilgi gönderin ailesi olarak sabırsızlıkla bekliyoruz

şimdiden teşekkür ederim....

ENİS ŞEN
ENİS ŞEN - 11 yıl Önce

amcaoğlu mustafa şen!in bulunacağını ve bir an önce yetkili kişlerin ailesini ve bizlere mutlu haberi vermesini bekliyoruz.

gökhan oduncu
gökhan oduncu - 11 yıl Önce

bende bir denizci olarak başımıza gelen bu kazadan dolayı çok üzgünüm vefat eden arkaşlara allahtan rahmet ailelere sabır dilerim.tüm denizcilik aleminin başı saolsun çok üzgünüz.

ismail arslan
ismail arslan - 11 yıl Önce

yiğenim olan mustafa arslanın haberine ulaşamadığımdn dolayı çok üzgünüm lütfen aramalar sona ermesin

lütfen artık bir haber verilsin elimiz kolumuz bağlı bekliyoruz öldümü kaldımı nerde? bizde bilelim en kısa zamanda heber vermenizi bekliyoruz.şimdiden teşekkürler

ölenlere allahtan rahmet kayıp ailelerine sabırlar diliyorum ümitlerimiz kesilmedi bulununa kadard kesilmeyecek.

- 11 yıl Önceyeni mezun olarak bende denizde çalışmayı düşünüyorum ama böyle olayları duyunca insanda heves kalmıyor. Ölen kardeşlerimizin yakınlarına ALLAH'tan sabır diliyorum,mekanları cennet olsun inşallah, diğer bulunamayan kardeşlerimiz içinde umutla bekliyoruz.ALLAH'tan ümit kesilmez.

Erol   çapan
Erol çapan - 11 yıl Önce

serkan öztürk'ün yakınları olarak beklemekteyiz.lütfen aramalar sona ermesin.artık bir haber bekliyoruz.SERKAN SAĞSAN AİLEN ÇOK ÜZGÜN VE PERİŞAN BİR DURUMDA LÜTFEN SAĞSAN BİR HABER VER.


banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176