Kocaali Atıksu Arıtma Tesisi gün sayıyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Kocaali’de inşa edilen atıksu arıtma tesisinde incelemelerde bulundu.Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na SASKİ Genel Müdürü...

Kocaali Atıksu Arıtma Tesisi gün sayıyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Kocaali’de inşa edilen atıksu arıtma tesisinde incelemelerde bulundu.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan ve Ali Oktar, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ile daire başkanları eşlik etti. SASKİ tarafından Kocaali’de inşa edilen atıksu arıtma tesisinde incelemelerde bulunan ve tesisin tamamlanmak üzere olduğunu belirten Başkan Toçoğlu, “Çok güzel bir tesisi Kocaali’ye kazandırıyoruz. İnşallah kısa süre içerisinde Kocaali’nin atıksularını bu tesisimizde arıtmaya başlayacağız” dedi.

Şehrin dört bir yanına inşa ettikleri kanalizasyon hatları ve atıksu arıtma tesisleriyle şehrin doğasını korumaya yönelik ciddi adımlar attıklarını vurgulayan Başkan Toçoğlu, “Derelerimize, nehrimize, göllerimize, Karadeniz’e atıksu karışmaması için büyük yatırımlar yapıyoruz. Bunun meyvelerini de en güzel şekilde alıyoruz. Karasu Atıksu Arıtma Tesisi ve Geyve-Pamukova Ortak Atıksu Arıtma Tesisi ile Sakarya Nehri’ne karışan kirliliği önlemiş, böylece Karadeniz sahillerimizde Mavi Bayrak’ın dalgalanmasını sağlamıştık. Kuzeye bir arıtma tesisini daha kazandırmak üzereyiz. Kocaali Atıksu Arıtma Tesisi’nde artık sona geldik. Karadeniz’i korumaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Başkan Toçoğlu, “Kocaali’de başlattığımız 50 milyonluk çalışmalar kapsamında öncelikle 121 kilometrelik kanalizasyon hattı inşa etmiş, ilçemizi bu anlamda modern altyapıya kavuşturmuştuk. Şimdi ise bu hat ile toplayacağımız atıksuları arıtacağımız tesisi hizmete almak üzereyiz. Terfi merkezlerimiz ve elektrik imalatları tamamlandı. Eksiklikler giderildi. Çevre düzenlemeleri tamamlandı. Artık tesisimizi devreye almak için son kontroller yapılıyor. Bu tesis ile günde 4 bin 700 metreküpe kadar atıksu arıtılabilecek. Amacımız tüm ilçelerimizin atıksularını dünya standartlarında arıtarak şehrimizin geleceğine güvence sağlamak. Entegre atıksu sistemimiz Kocaali’ye hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Kaptan Haber Ajansı

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190