’Sigorta Borcunuz Var’ Deyip Dolandırdılar

Bursa’da bir kişi ’sigorta borcunuz var’ diyen dolandırıcılara bin 150 lirasını kaptırdı.Edinilen bilgiye göre, O.Ç.’yi telefonla arayan bir kişi SGK’dan aradığını belirterek, "2015 yılı içerisinde sigortanız bulunmakta, ücretini...

’Sigorta Borcunuz Var’ Deyip Dolandırdılar
Bursa’da bir kişi ’sigorta borcunuz var’ diyen dolandırıcılara bin 150 lirasını kaptırdı.
Edinilen bilgiye göre, O.Ç.’yi telefonla arayan bir kişi SGK’dan aradığını belirterek, "2015 yılı içerisinde sigortanız bulunmakta, ücretini yatırmadınız, iptal ettirmek isterseniz 300 lira yatırmanız gerekiyor" diyerek uyarıda bulundu. Hemen bankaya gidip dolandırıcıların verdiği hesaba 300 lirayı yatıran O.Ç.’nin telefonu bir süre sonra tekrar çaldı. Bu kez de avukat olduğunu söyleyen şüpheliye bir kez daha inanan O.Ç. sigorta borcu sebebiyle icralık olmamak için bin 200 lira daha para havalesi yaptı.
Telefon dolandırıcılarına toplam bir 500 lirasını kaptıran müşteki, bir süre sonra dolandırıldığını anladı. Soluğu karakolda alan O.Ç. şüphelilerin yakalanmasını istedi.
Polis olayla alakalı soruşturma başlatırken, son zamanlarda artan benzer dolandırıcılık olayları ilgili vatandaşların temkinli olmasını istedi.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190