Festivalin son gününde protokol üyeleri hamsi pişirip vatandaşlara ikram etti

Bozüyük’te ilk kez düzenlenen 1. Hamsi ve Yöresel Lezzetler Festivalinin son gününde protokol üyeleri hamsi pişirerek vatandaşlara ikram etti.Bozüyük’te Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen festival geride eğlenceli görüntüler bırakarak...

Festivalin son gününde protokol üyeleri hamsi pişirip vatandaşlara ikram etti

Bozüyük’te ilk kez düzenlenen 1. Hamsi ve Yöresel Lezzetler Festivalinin son gününde protokol üyeleri hamsi pişirerek vatandaşlara ikram etti.

Bozüyük’te Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen festival geride eğlenceli görüntüler bırakarak sona erdi. Karadeniz kültürünün tanıtılması, birlik, beraberlik ve kaynaşma ortamının sağlanması, özellikle de yörenin güzelliklerinin Bozüyüklü vatandaşlar ile buluşturulması amacıyla düzenlenen festival vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Festivalin son gününde düzenlen programa AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, İlçe Kaymakamı Hasan Yaman, Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Kılıç, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Emniyet Müdürü Hakkı Güner, TSO Başkanı Buğra Levent, Kent Konseyi Başkanı Osman Tekeli, Bilecik AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık ve İlçe Başkanı Mesut Çetin, Karadenizliler Dernek Başkanı Kısmet Turan, Karadenizliler Dernekleri ve vatandaşlar katıldı.

İki ton hamsinin yerel lezzet kuymak ile birlikte vatandaşlara ikram edildiği programda Milletvekili Eldemir, Kaymakam Yaman, Başsavcı Kılıç ve Başkan Bakıcı diğer protokol üyeleri ile birlikte hamsi pişirerek vatandaşlara ikram etti. Birbirinden güzel Karadeniz türkülerinin seslendirildiği programda horonlara vatandaşlar da eşlik ederken gün boyu sevilen sanatçılar Onay Şahin, Hamit Çakıcı, Hikmet Güre, Murat Dede, horon ekibi, Ramazan Ergenç ve piyanist Mustafa Dibiç sahne aldı.

Programda ilk olarak konuşan Başkan Bakıcı; “Festival, horonlarıyla, yöresel sanatçılarıyla, hamsisiyle, kuymağıyla hemşehrilerimize Karadeniz havasını Bozüyük’te soluklattı. Bu muhteşem festival alanının hazırlanmasında emeği geçen başta Dernek Başkanımız Kısmet Turan’a ve AK Parti Belediye Meclis Üyemiz Kemal Turgut’a teşekkürlerimi sunuyorum. Türkiye’nin bir çok yerinden şehrimize gelerek burayı yurt edinmiş, burada yaşamış ve burada ekmeğini kazanan herkes bizim birer parçamız. Bizler Bozüyük’te hep birlikte bir bütünüz. Bugün burada bu etkinliğin hazırlanmasında ve her aşamasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Burada sizlerin arasında olmak bizler için büyük mutluluk. Daha nice festivallerde bir araya gelmek dileği ile” dedi.

Bilecik AK Parti Milletvekili Halil Eldemir ise konuşmasında; “Bugün burada neşe ve mutluluk içerisinde yaşadığımız birlik beraberliğimiz daim olsun. Karadeniz yaylalarında görmeyi alıştığımız böylesine güzel bir ortamın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan diğer konuşmaların ardından organizasyonda emeği geçen Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’ya ve dernek üyelerine teşekkür eden Karadenizliler Derneği Başkanı Kısmet Turan, herkesin gönlünce eğlendiği bir gün olmasını dileyerek herkesi horona davet etti. Hafif yağmurlu bir hava altında adeta Karadeniz yaylaları havasında yaklaşık 100 kişi hep birlikte horon çekerek dileğince eğlendi. Programda sahne alan Karadeniz müziğinin usta isimleri alanda bulunanları coştururken, protokol üyeleri kurulan yaklaşık 20 metre uzunluğundaki mangalda festivale katılanlara hamsi pişirerek ikram etti.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176