Ucuz Balık Seneye Kaldı

Kırklareli’ye bağlı Babaeski ilçesinde balıkçılık yapan Atilla Şener, balık fiyatları hakkında bilgi vererek, “Fiyatlarda düşme olmaz, seneye inşallah” dedi.Bazı balık fiyatlarının yüksek bazılarının düşük olduğunu aktaran...

Ucuz Balık Seneye Kaldı
Kırklareli’ye bağlı Babaeski ilçesinde balıkçılık yapan Atilla Şener, balık fiyatları hakkında bilgi vererek, “Fiyatlarda düşme olmaz, seneye inşallah” dedi.
Bazı balık fiyatlarının yüksek bazılarının düşük olduğunu aktaran Şener, “Hamsi iki çeşit, bir Karadeniz hamsisi var orta boy kilogramı 10 TL’ye gidiyor. İrisi var seçme Karadeniz hamsisi onlar kilogramı 15 TL gidiyor. Şu an çinekop çok pahalı kilogramı 45-50 TL arası gidiyor, yine getiriyoruz ama pahalı. Çinekop bu sene olmadı, yerli palamut olmadı. Allah’tan hamsi var 10-15 TL’ye gidiyor. İthal palamutlar 3 tane 10, 4 tane 10 TL arası boyuna göre değişiyor. Çipura tane 7 TL, deniz olanların kilogramı 35 TL biz Babaeski’ye göre iyi fiyattan satıyoruz. İstanbul kilogramını 45-50 TL’ye satıyor" dedi.
Fiyatlarda düşme beklemediklerini söyleyen Şener, "Fiyatlar bu ayarda gider. Vatandaş 5 TL’ye hamsi yemesi imkansız. Seneye sezonda belki olur. Halkımız 5 TL’ye olan şoklu hamsilerden kaçınsınlar. 5 TL’ye, 7 TL’ye hamsi gördüler mi kaçınsınlar. Bilin ki o hamsi şoklu hamsidir. Taze hamsilerin fiyatları 10-15 TL arası gidiyor. Şu anda en çok hamsi, sardalya ve ithal palamut satılıyor" şeklinde konuştu.
“BALIK BALIKÇIDAN YENİR”
Seyyar satıcılardan kaçınılması gerektiğini kaydeden Şener, "Seyyar satıcıdan balık yenmez. Hava sıcaklıyor ve toz içinde inanın ki balıkların bayatlama oranı çabuk oluyor. O yüzden dükkanlardan almaya çalışsınlar. Balık balıkçıdan yenir. Balığın tazeliği kendini belli eder, balığın parlaması lazım. Kulağı kırmızı olması lazım. Balığın parlaklığı önemlidir. Parlayan balık cam gibiyse bilin ki o balık tazedir” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2016, 23:20
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190