Temizlenen Haliç balık kaynıyor!

Bir zamanlar kokusundan durulmayan Haliç, temizleme çabaları sonunda yavaş yavaş kendisine geliyor. Oltaya gelen Kalkan balığı ise bunun son kanıtı oldu...

Temizlenen Haliç balık kaynıyor!

Bir zamanlar adından kirliliği nedeniyle sıkça söz edilen Haliç'te bugüne kadar görülmeyen birşey gerçekleşti ve deniz kenarında oltayla balık avlayan bir vatandaşın oltasına kalkan balığı takıldı.

Bedrettin Dalan döneminde başlayıp Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Başkanlığı yaptığı dönemine kadar devam eden temizlik çalışmaları sonrasında Haliç balık tutulabilir hale geldi.

Temizlik sonrasında 27 çeşit balık türünün yakalanabildiği Haliç'te dün sabah saatlerinde de şimdiye kadar görülememiş bir olay yaşandı. Perşembe Pazarı Tersane Caddesi üzerindeki sahilde balık avlayan kuyumcu Emrah Barbaros'un oltasına kalkan balığı takıldı. Oltayı çektiğinde kalkan balığı ile karşılaşan Barbaros, büyük şaşkınlık yaşadı.

Yıllardır İstanbul'da balık tuttuğunu Yalçın Gürleyen ise "Bu balık oltayla tutulmaz. Ya ağla ya da zıpkınla tutulur. Herhalde bu soğuk su ile birlikte yumurtasını bırakmak için Haliç'e girmiş ve acıktığı için de oltaya yakalanmış" dedi.

Kaynak:Sabah

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
yavuz köksal
yavuz köksal - 13 yıl Önce

kalkan yakalama konusunda mükemmel bir ilk

levent durgut
levent durgut - 13 yıl Önce

helal olsun ilk önce oltayla o balığı yakalayan askerdede ballı olan toprağıma sonrada orayı temizleyenlere

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190