Sinop'ta Tezgahları Levrek Süslüyor

Avlanma sezonunun kapanmasına sayılı günler kala Sinop'ta balıkçı tezgâhları ender görülen balıklara ev sahipliği yapıyor

Sinop'ta Tezgahları Levrek Süslüyor

Sinop'ta Tezgahları Levrek Süslüyor

Sinop'ta balıkçılık yapan Niyazi Özbilen, tezgâhlarında şu an bulunun 6,5 kilogramlık ve kilosu 50 YTL'den satılan levrek balığının büyük ilgi gördüğünü belirterek, bu tür balıklara Karadeniz'de rastlamanın artık zor olduğunu, nesli tükenmekte olduğu için nadiren denizlerimizde avlandığını söyledi. Özbilen, Levrek balığının lezzetiyle ve güzelliği ile tezgâhlarının gülü olduğunu ifade etti.
 
Denizlerde balık neslinin her geçen gün azaldığını dile getiren Özbilen, "Bilinçsiz bir şekilde yapılan balık avcılığı denizlerdeki balık neslini azaltmaktadır. Bizler her ne kadar tutulanları satsak ta tavsiyemiz bilinçli bir avcılık yapılması. Bu, balıkçılıkla geçinen bizleri hem de tüm balık sevenleri memnun edecektir." diye konuştu.

Bu arada tezgahları süsleyen levreğin kilosu 50 YTL'den satışa sunulurken 2 kilogramlık yerli kefallerin ise 12,5 YTL'den satıldığı belirtildi. (Cihan Haber Ajansı)

haberler.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176