Küresel ısınma palamudu vurdu

Sinop-Samsun bölgesinde geçen yıl 15 bin 200 ton palamut balığının avlandığını, bu rakamın, bu yıl 5 bin 200 tona kadar düştüğü açıklandı.

Küresel ısınma palamudu vurdu

Küresel ısınma palamudu vurdu

Samsun'daki Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sinop Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Erdem, küresel ısınmanın deniz ve deniz canlılarının yaşamı üzerinde etkilerinin bu yıl görülmeye başladığını ancak asıl etkisini önümüzdeki 10 yıl içerisinde göstereceğini söyledi.

Sinop-Samsun bölgesinde geçen yıl 15 bin 200 ton palamut balığının avlandığını, bu rakamın, bu yıl 5 bin 200 tona kadar düştüğünü belirten Prof. Erdem, "Su ürünlerinin fizyolojik dengelerinde değişimler olduğunda, yumurtlama dönemleri, boy ve ağırlık oranları değişir. Bu da av sezonunun kısır geçmesi anlamına gelir" dedi.

Kaynak: Murat SANDIKÇI, DHA
Alıntı: Hürriyet

YORUM EKLE
YORUMLAR
murat  CAN
murat CAN - 12 yıl Önce

iki senedir palamut bolluğu var bu sene yani 10 08 2007 daha palamuttan ses yok vanoz gözükmedi ne olacak umudumuz palamutta oda olmazsa bittik kışı nasıl geçiririz salyangozda olmadı buralarda mahvolduk kastamonu cideye yakın yerlerde vanozdan haberi olan varsa lütfen yazsın biz daha kuyruğunu görmedik acaba hakikaten küresel ısınma palamutuda vurdumu .

öztürk kürelioğlu
öztürk kürelioğlu - 12 yıl Önce

NE PALAMUT KENDİNİ GÖSTERDİ NEDE İSTAVRİT 1 GÜN TOPU TOPU İSTAVRİT TUTTUK.. HİÇ BİR ŞEY YOK DENİZDE.. BOMBOŞ İLK DEFA BÖYLE BİŞEYLE KARŞILAŞIYORUZ.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176