Körfez Balıkçıları Umduğunu Bulamadı

Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Nihat Beyazıt, ilçenin sanayi şehri olduğunu, küresel ısınmayla birlikte körfezde balıkların da azaldığını söyledi

Körfez Balıkçıları Umduğunu Bulamadı

Körfez Balıkçıları Umduğunu Bulamadı

Hatay'ın İskenderun ilçesinde balıkçılar umduğunu bulamazken, Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Nihat Beyazıt, ilçenin sanayi şehri olduğunu, küresel ısınmayla birlikte körfezde balıkların da azaldığını söyledi.

Başkan Beyazıt, balıkçıların hala denizden umduğunu bulamadığını ve son bir ay içerisinde İskenderun genelinde etkili olan kuraklık ve kuru soğukların balıkçıları etkilediğini söyledi. Akdeniz'de balıkların azalması ve mazot fiyatlarının da artması ile balıkçıların zor günler geçirdiğini belirten Beyazıt, "Hükümetin ÖTV zammı balıkçıları önemli derecede etkiledi. Daha önce 80 YTL olan mazot fiyatı 150 YTL'ye çıktı. Bu da balıkçılarımızı çok etkiledi. Zaten denizden balık çıkmıyor. Bir de mazot fiyatları artınca tutulan balıklar masrafı dahi karşılayamaz hale geldi. Tümü bu olumsuzluklara rağmen 2008 yılından umutluyuz." dedi.

Balıkçı esnafı ise satışların düşük olduğunu belirterek, deniz şehri İskenderun'da balıklara rağbetin az olduğuna dikkat çekti. (CHA)

haberler.com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176