Bu Balıklar Fener Balığının İçinden

Karacabey Boğazı'nda yakalanan 3 metre uzunluğundaki dev köpek balığı ile fener balığı yoğun ilgi gördü.

Bu Balıklar Fener Balığının İçinden

Dev fener balığının içinden çıkan balıklar şaşırttı

Karacabey Boğazı'nda yakalanan 3 metre uzunluğundaki dev köpek balığı ile fener balığı yoğun ilgi gördü.

Fener balığının içinden çıkan yılan balığı ve dülger görenleri hayrete düşürdü.  Dev fener balığının içinden çıkan balıklar şaşırttı Merkez Nilüfer ilçesinde faaliyet gösteren Kocamanlar Balıkçılık firması çalışanları, Karacabey Boğazı'nda dün gece köpek balığı ve ender görülen fener balığı avladı. Ağlara takılan balıklar vinçle tekneye çekildi. Beşevler Mahallesi'nde bulunan Kocamanlar Balıkçılık önünde sergilenen balıklar, vatandaşların büyük ilgisini çekti. Köpek balığını cep telefonları ile görüntüleyen vatandaşlar hatıra fotoğrafı da çektirmeyi ihmal etmedi. Büyüklerin aksine köpek balığına yaklaşmaktan korkan çocuklar ise renkli görüntüler oluşturdu.

FENER BALIĞININ MİDESİNDEN YILAN VE DÜLGER BALIKLARI ÇIKTI

Kocamanlar Balıkçılık firması sahibi Ömer Kocaman, bu büyüklükte bir fener balığının çok nadir görüldüğünü dile getirdi. Kocaman, şu bilgileri verdi: "Bir metre 44 santimetre uzunluğunda, 62 kilogram ağırlığında bir fener balığı. Okyanusta yaşıyor, Türkiye'de de görülüyor. Her zaman bu boyu bulunuyor. Yaklaşık iki insan kafasını alabilecek kadar kafası var. Yatsı bir hayvandır. Kafasının üstündeki feneri ile ışık tutarak denizin derinliklerinde yaşar ve avlanır. Bu boylarda bulmak zor. İçinde ise yılan balığı çıktı. Yakalanmadan önce yediği balıklar vardı. Dülger balığı (Peygamber balığı) çıktı içinden. İlk yakaladığımızda sardalye, hamsi gibi ufak balıklar da çıkmıştı. Bu çok lezzetli bir balıktır. Güveci, sotesi çok güzel olur. Yalnız beşte biri çöpe gidiyor. Kilosunu 22 TL'den satışa sunacağız."

3 METRE BOYUNDA DEV KÖPEK BALIĞI

Köpek balığı hakkında da bilgi veren Kocaman, şunları kaydetti: "Köpek balığı ise camgöz cinsi bir köpek bağlığı. Eti beyaz bir ettir. Dünyada ismi 'Javs' diye geçiyor. Son zamanlarda çok popüler oldu. Kanser hastalığına faydası olduğu belirtiliyor. Bir ay önce bunun iki misli büyüklüğünde bir balık yakalayıp Çanakkale'de bir otele sunduk. Bunun da bin TL'ye satıyoruz. Boyu 3 metre civarında, ağırlığı da yaklaşık 300 kilo." Vatandaşlar ise "İlk kez görüyoruz. Şaşırdık, arabayla geçiyorduk, durduk meraktan. Çok güzel." diye konuştu.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190