Balıkçılardan "bayrağa saygı"

Balıkçılar bu sefer "bayrağa saygı" için açıldı. Teknelerini bayraklarla süsleyen balıkçılar, denize açılarak Türk bayrağına yapılan çirkin saldırıları protesto ettiler

Balıkçılardan

BALIKÇILARDAN "BAYRAĞA SAYGI" EYLEMİ

Balıkçılar bu sefer "bayrağa saygı" için açıldı. Teknelerini bayraklarla süsleyen balıkçılar, denize açılarak Türk bayrağına yapılan çirkin saldırıları protesto ettiler.

Sirenlerini çalarak denizde ilerleyen balıkçılara, kıyıda yürüyen ve yanından Türk bayrağını eksik etmeyen bir vatandaş da destek verdi.

Kumkapı Balık Hali’ndeki balıkçılar, bayrağa karşı son günlerde girişilen çirkin saldırıları protesto etti. Balık Hali’nde öğle saatlerinde toplanan balıkçılar, burada teknelerini Türk bayraklarıyla baştan aşağı süslediler. Teknelerini adeta bir gelin arabası gibi süsleyen balıkçılar, daha sonra tekneleriyle Boğaz’a açıldılar.

Denizde ilerlerken sirenlerini çalan ve kıyıda yürüyen vatandaşlara el sallayan balıkçılara sahildeki vatandaşlar da destek verdiler. Kıyıda yürürken bayraklarla süslü tekneleri gören işçi emeklisi Selami Karaman da yanından eksik etmediği bayrağını çıkararak balıkçılara karşılık verdi. Karaman, “Bu bayrak hepimizin ve saldıranlar haindir. Bayrağım daima yanımdadır ve bir hain bile görsem çıkarırım. Bayrağı kimse yakamaz.” dedi.

Kaynak:CHA

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190