Balıkçılar uydu ile izlenecek...

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, veterinerlik sektöründen sonra su ürünleribalıkçılık sektöründe AB'ye uyum amacıyla 2 yıllık bir proje başlattı.

Balıkçılar uydu ile izlenecek...

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, veterinerlik sektöründen sonra su ürünleribalıkçılık sektöründe AB'ye uyum amacıyla 2 yıllık bir proje başlattı.

AB'nin 6.2 milyon Euro desteği ile Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü bünyesinde yürütülecek proje kapsamında, 2006 yılı sonu itibariyle, balıkçılık sektörünün altyapı ve mevzuat olarak AB'ye uyumunun sağlanması hedefleniyor.

Proje kapsamında, av/kota kontrolü ve balık stoklarının yönetimi için Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile irtibatlı bir uydudan Gemi İzleme Sistemi (GİS) kurulacak.

Ayrıca, endüstriyel amaçlı avlanma yapan bin 900 civarındaki balıkçılık gemisine uzaktan algılama aleti takılacak. GİS sayesinde, bu balıkçı gemilerinin avlandıkları yerler ve avlanma şekilleri izlenecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET  TAS
AHMET TAS - 14 yıl Önce

HALEN GÖZÜNÜN ÖNÜNDEKİ YASAK TROLCÜYÜ.. SATANDARA UYMAYAN AĞI.. SATILAN BALIĞI.. GÖREMEYEN OTORİTE İLE BİNDİĞİ DALI KESTİĞİNİN FARKINDA OLMAYAN BALIKÇI YA NE GİS İŞLER YA ....

ali kandemir
ali kandemir - 14 yıl Önce

aslında güzel birşey ama yinede önüne geçilemez

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190