Balık Çarpan Denizci Hastanelik Oldu

“Volgo Balt 194” adlı yük gemisinin güvertesinde oltayla balık tutan Rus denizci, yakaladığı “Trakonya” cinsi çarpan balığı eliyle tutunca hastanelik oldu.

Balık Çarpan Denizci Hastanelik Oldu

Rus denizciyi avladığı balık hastanelik etti

Saint Kitts-Nevis bandıralı “Volgo Balt 194” adlı yük gemisinin güvertesinde oltayla balık tutan Rus denizci, yakaladığı “Trakonya” cinsi çarpan balığı eliyle tutunca hastanelik oldu. 

İtalya'dan İzmit'e 3 bin 132 ton çelik yükü taşıyan 114 metre uzunluğunda, 2 bin 457 grostonluk geminin Rus mürettebatından Bridze Jaba (23), gemisi Bozcaada açıklarında seyir halindeyken oltasıyla güverteden balık tutmaya başladı.

Oltasına vuran “Trokanya” cinsi çarpan balığı güverteye çektikten sonra eliyle tutan Jaba, bir süre sonra fenalaştı. Gemiciye ilk müdahale, diğer mürettebat tarafından yapıldı.

Jaba'nın sağlık durumunun düzelmemesi üzerine gemi kaptanı Gemi Trafik Hizmetlerini (VTS) telsizle arayarak, gemisinde bir hasta personelinin bulunduğunu söyledi.

Bunun üzerine Gökçeada'da konuşlanan “Sağlık-11” botu geminin yanına giderek, Rus denizciyi bota aldı.

Çanakkale Yat Limanı'nda karaya çıkarılan Jaba, burada bekleyen ambulansla Çanakkale Devlet Hastanesine götürüldü.

Tedavi altına alınan Jaba'nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Haber: AA

Alıntı: HÜRRİYET Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
murat  CAN
murat CAN - 12 yıl Önce

trakonya sokmasına biz ilaç bulduk anında ve kesin çözüm yanlız sokulan yanında sigara içen biri olmalı şimdi:sigarayı yaktıktan sonra sokulan yerin tam üstüne değdirirmişcesine yaklaştırıp yanmanın acısına dayanabileceğimiz kadar bekletiyoruz bakın sigarayı basmıyoruz sadece sokulan bölegeye aşırı derecede yaklaştırıyoruz bunu bir kaç kez tekrarlayın size yemin ederim kesin sonuş ne ağrı ne şişme orada olduğu yerde hem acınız diniyor kanamanız duruyor ve şişmiyor lanet olsun ama sigara denilen illetin böle bişiyede faydası var binlerce zararıda cabası tabi:S:S:S:S

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176