KUTO Başkanı Akdoğan’dan Kuşadası turistik çarşılarına AVM düzeni önerisi

Kuşadası Ticaret Odası (KUTO) Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan; özellikle Kuşadası Limanı bölgesindeki turistik çarşıların AVM mantığı ile yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyledi.Gemi iptalleri nedeniyle Kuşadası çarşılarındaki...

KUTO Başkanı Akdoğan’dan Kuşadası turistik çarşılarına AVM düzeni önerisi

Kuşadası Ticaret Odası (KUTO) Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan; özellikle Kuşadası Limanı bölgesindeki turistik çarşıların AVM mantığı ile yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Gemi iptalleri nedeniyle Kuşadası çarşılarındaki esnafın zor günler yaşadığına dikkati çeken KUTO Başkanı Serdar Akdoğan, gemiyle turistin olmadığı zamanlarda da bu çarşıların cazibe merkezi olmadığı gerektiğini belirterek, bu konuda üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını kaytetti.

Çarşılardaki krizi aşmak için esnaf ziyaretlerini sürdüren KUTO Başkanı Akdoğan, yaptığı açıklamada, Ticaret Odası’nın 550 bin takipçisi olan Kuşadası Güvercin isimli sosyal medya hesaplarında yapılan tanıtımlarla yerli, yabancı milyonlarca kişiye ulaşıldığını, özellikle liman bölgesi için sadece gemiden inen yolcuya bağlı kalmadan, yerli turiste de yönelik farklı bir vizyon oluşturulması gerektiğini belirtti ve Kervansaray’da yapılacak yeni düzenlemeyle de bölgenin hareketleneceğini söyledi.

Serdar Akdoğan toplantıda bir dernek kurularak, her caddeden yönetime temsilci seçilmesini ve Kuşadası çarşılarının AVM mantığında, özel güvenlikle ve belli bir düzen içerisinde yönetilmesini önerdi ve Oda olarak her türlü katkıda bulunacaklarını söyledi. Desteklenen önerinin görüşülmesine önümüzdeki günlerde de devam edilecek.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190