Koçarlı’da Yarım Asırlık Çile Sona Erdi

ASKİ Genel Müdürlüğü il genelinde sürdürdüğü alt yapı çalışmaları ile kronik sorunları kökten çözüme kavuşturuyor.Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun en hassas konu olarak nitelendirdiği içme suyu çalışmaları...

Koçarlı’da Yarım Asırlık Çile Sona Erdi
ASKİ Genel Müdürlüğü il genelinde sürdürdüğü alt yapı çalışmaları ile kronik sorunları kökten çözüme kavuşturuyor.
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun en hassas konu olarak nitelendirdiği içme suyu çalışmaları çerçevesinde, Koçarlı ilçesi Cincin Mahallesi’nde çalışma başlatan ASKİ Genel Müdürlüğü, 50 yıllık içme suyu sorununu günler içinde tamamladı. Uzun yıllar içme suyu ihtiyaçlarını karşıladıkları kaynağın bakımsızlık sebebiyle kullanışsız hale geldiğini belirten mahalle sakinleri, açılan başka bir kaynaktan günde sadece 4 saat su kullanarak içme suyu ihtiyaçlarını gideriyorlardı. Mahallelinin talebi üzerine duruma müdahale eden ASKİ ekipleri, içme suyu kaptajını yeniden canlandırarak uzun yıllar yaşanan içme suyu su çilesini sona erdirdi. Demir boruların yerine polietilen boru döşenerek daha sağlıklı ve sorunsuz hat çalışması gerçekleştirildi.
KAZMA KÜREKLE 500 METRE HAT DÖŞENDİ
Cincin’de yaşanan içme suyu sorununa hızla müdahale eden ekipler, kaynağı yeniden canlandırdıktan sonra isale hattı çalışması yaptı. İş makinalarının yetersiz kaldığı mevkide, ekipler kazma kürekle 500 metre kazı çalışması ile boruları döşedi. Gün içinde tamamlanan hummalı çalışmanın ardından gerekli bağlantılar yapılarak su depoya akıtıldı.
MUHTAR’DAN TOPUKLU EFE’YE TEŞEKKÜR
Cincin Muhtarı Ahmet Kadir Işık; “Uzun yıllardır yaşadığımız içme suyu sorunumuzu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’na ilettik. Sağ olsun, hiç vakit kaybetmeden talimat vermiş. ASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri 50 yıllık kaynağımızı yeniden canlandırarak depomuza akıttı. Hanelere günlük sadece 4 saat su verebiliyorduk. Artık iki kaynağımız var ve suyumuz 24 saat akıyor. Mahalleli çok memnun ve mutlu. Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na çok teşekkür ediyorum” dedi.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190