Kayıp Taksici Cinayete Kurban Gitmiş

Konya’da, kendisinden iki haftadır haber alınamayan üniversite öğrencisi taksi şoförü Ramazan Işık’ın, yolcu olarak aldığı cezaevi firarisi bir kişi ve arkadaşı tarafından pompalı tüfekle öldürüldükten sonra cesedinin bir dereye...

Kayıp Taksici Cinayete Kurban Gitmiş
Konya’da, kendisinden iki haftadır haber alınamayan üniversite öğrencisi taksi şoförü Ramazan Işık’ın, yolcu olarak aldığı cezaevi firarisi bir kişi ve arkadaşı tarafından pompalı tüfekle öldürüldükten sonra cesedinin bir dereye atıldığı ortaya çıktı.
Olay, 12 Şubat’ta Konya’nın Kadınhanı ilçesinin Zaferiye mahallesinde meydana geldi. Kadınhanı Meslek Yüksek Okulunda son sınıf öğrencisi olan ve ilçede taksicilik yapan Ramazan Işık (23)’tan haber alamayan ailesi polise kayıp başvurusunda bulundu. Işık’ı arama çalışmaları sürerken kayıp başvurusunun üçüncü günü şahsın kullandığı 42 GEG 05 plakalı taksi Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bir kamyon garajında hasarlı bir şekilde bulundu. Araçta inceleme yapan polis, otomobilin arka koltuğunda kan izlerinin bulunması üzerine genç taksicinin öldürülmüş olabileceği şüphesiyle Konya Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri detaylı inceleme başlattı.
ÖLDÜRÜP DEREYE ATMIŞLAR
Cinayet polisi, Ramazan Işık’ın en son görüştüğü kişileri tespit için ilçedeki bütün Mobese kameralarını incelemeye aldı. Işık’ın son olarak Murat E. ve Hüseyin D.’yi yolcu olarak arabasına aldığı tespit edildi. Murat E. ve Hüseyin D.’yi takibe alan polis, şüpheli hareketler sergileyen şahıslardan birini Kadınhanı’ndaki evinde diğerini de Antalya’daki sevgilisinin evinde gözaltına aldı. Sorguya alınan iki katil zanlısı cinayeti işlediklerini kabul ederek, Ramazan Işık’ı öldürüp ilçedeki köprüden dereye attıklarını itiraf etti. Işık’ın cesedi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri tarafından dereden çıkarıldı. Polisin olay yerindeki incelemelerinin ardından genç taksicinin cesedi otopsi yapılmak üzere hastane morguna kaldırıldı.
GİTMEK İSTEDİKLERİ YERE GÖTÜRMEYİNCE ÖLDÜRMÜŞLER
Katil zanlılarının polisteki sorgusunda, işlenen cinayetle ilgili önemli detaylar ortaya çıktı. Zanlılardan Murat E.’nin eski sevgilisinin ailesinin evini kurşunladığı için cezaevine gönderildiği, ancak 3 gün sonra firar ettiği, zanlının polise yakalanmamak için evinde ışıkları yakmadığı ve fark edilmemek için camdan girip çıktığı öğrenildi. Murat E., olay günü arkadaşı Hüseyin D. ile birlikte Kocaeli ve Antalya’daki sevgililerinin yanına gitmek için ilçeden kaçmayı planladı. Murat E. kendisini polisten gizlemek için arkadaşı Hüseyin D.’nin Antalya’da bulunan kız arkadaşına taksi istemek bahanesiyle taksi durağını arattığı, Işık’ın da gelen telefon üzerine Murat E.’nin evine gelerek zanlıları aracına aldığı ortaya çıktı. Murat E.’nin yanına aldığı pompalı tüfek ve arkadaşı Hüseyin E. ile taksiye binerek, genç taksiciye önce Ilgın ilçesine gitmek istediklerini, yola çıktıklarında ise Kocaeli’nin Dilovası ilçesine gitmek istediklerini söyledi. Bunun üzerine taksici istedikleri yerin çok uzak olduğu gerekçesiyle kendilerini götüremeyeceğini söyleyince taraflar arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine arka koltukta oturan Murat E. yanındaki pompalı tüfekle taksici genci öldürdü. Zanlılar, daha sonra taksicinin cansız bedenini aracın arka koltuğuna koyarak ilçenin Zaferiye mahallesindeki köprüden dereye attı.
CEZAEVİ FİRARİSİ ZANLI ANNESİNE KENDİNİ İHBAR ETTİRMİŞ
Taksici Işık’ı öldürüp dereye attıktan sonra taksiyle Kocaeli’nin Dilova ilçesine kaçmak isteyen iki cinayet zanlısı, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde taksinin yakıtı bitince aracı bıraktı. Şahıslar arabada bulunan kanlı kılıfları ve Ramazan Işık’a ait eşyaları yaktıktan sonra cinayeti işledikleri pompalı tüfeği de gömdüklerini ve ertesi gün gömdükleri yerde bulamadıklarını söylediği iddia edildi. Aracı bıraktıktan sonra Hüseyin D.’nin Antalya’da bulunan sevgilisinin yanına gittiği, firari Murat E.’nin de dikkat çekmemek için evine döndüğü belirtildi. Murat E. olaydan sonra cezaevi firarisi olduğu için annesine polisi aratıp kendisinin evde olduğunu söyleyip ihbar ettirdiği, ancak polisin cinayet şüphelisi olarak gördüğü Murat E.’yi uzaktan takibe alıp yakalamadığı ortaya çıktı.
Polisteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen katil zanlıları Murat E. ve Hüseyin D. çıkarıldıkları nöbetçi mahkemenin ardından tutuklanarak Akşehir Cezaevine gönderildi.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190