Hasatta alev alan biçerdöver, 25 dönüm ekili alanı yaktı

Mersin’in Tarsus ilçesinde bir tarlada ekin hasadı yapılırken, alev alan biçerdöverden sıçrayan alevler, iki tarlada 25 dönümden fazla ekili alanın da yanmasına neden oldu.Olay, bugün Tarsus’un Atalar Mahallesi’nde meydana geldi. Bir buğday...

Hasatta alev alan biçerdöver, 25 dönüm ekili alanı yaktı

Mersin’in Tarsus ilçesinde bir tarlada ekin hasadı yapılırken, alev alan biçerdöverden sıçrayan alevler, iki tarlada 25 dönümden fazla ekili alanın da yanmasına neden oldu.

Olay, bugün Tarsus’un Atalar Mahallesi’nde meydana geldi. Bir buğday tarlasında hasat yapıldığı sırada, Sait Nuri Ç.’nin kullandığı biçerdöver bilinmeyen bir nedenle alev aldı. Ekinlerin kuru ve yanıcı özelliğinin fazla olması nedeniyle ve rüzgarın da etkisiyle alevler kısa sürede yanan araçtan ekili alana sıçradı. Rüzgarla birlikte şiddetini arttıran alevler, yan tarafta bulunan ve hasat yapılmayı bekleyen bir başka ekin tarlasını da etkisi altına aldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerine yapılan ihbar sonucu, Tarsus- Akdeniz Grup Amirliği ve merkez itfaiyeye bağlı ekipler yangın mahalline sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin hızlı ve etkin müdahalesi sonucu alevler diğer ekili alanlara sıçramadan kontrol altına alınarak söndürüldü.

Yangında Mahmut Ö., Süleyman Ö. ve Hasan Esat Ö.’ye ait 25 dönümden fazla ekili alan zarar gördü.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190