DENiZHABER Türk Denizciliğinin Haber Sitesi
| RSS|Künye|Arşiv&Arama| Sitenize Ekleyin | ÜYE GİRİŞİ | Reklamveren Girişi | Sitede 145 kişi var..| 27/03/2015 7:14:05
Arap Ülkelerinde “Nuh’un Gemisi” Yasaklandı


İslam'a Aykırı Bulundu

Arap Ülkelerinde “Nuh’un Gemisi” Yasaklandı

image-1

Amerika’nın Paramount Pictures Corporation şirketinden bir temsilci, daha gösterime girmeyen filmin bazı Arap ülkelerinde yasaklandığını bildirdi.

Arap ülkelerinde “Nuh’un Gemisi” yasaklandı

Amerika’nın Paramount Pictures Corporation şirketinden bir temsilci, daha gösterime girmeyen “Nuh’un Gemisi” filminin, dini gerekçelerle bazı Arap ülkelerinde yasaklandığını bildirdi. Russell Crow ve Anthony Hopkins’in rol aldığı ve 125 milyon dolar yatırım bütçesi olan film, Katar, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde sansürlendi. Üç ülkede de, filmin konusunun İslam’a aykırılık içerdiğinden dolayı yasaklandığı açıklandı. Paramount şirketi Mısır, Ürdün ve Kuveyt’ de de benzeri bir yaklaşım beklendiğini ifade etti.

)

Film 28 Mart 2014 tarihinde ABD’de gösterime giriyor. Kahire’nin El Ezher Universitesi ise, dindar insanların duygularına bir provokasyon olarak değerlendirdiği “Nuh’un Gemisi”ni yasaklamak için bir fetva yayınladı.

DenizHaber.Com

Bu Haber 1765 kez okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Lojiturk veya DenizHaber.Com sorumlu tutulamaz.


(100 Kırmızı Kart gören yorum otomatik olarak sistemden çıkmaktadır)

  Henüz yorum girilmemiş. İlk yorumu siz yapın! Yorum Ekle
GÜNCEL Kategorisinden Diğer Başlıklar:
Kanton, Ukrayna, Gelibolu, Anzak Koyu, Sismik Gemi, Turkuaz, Taner Yıldız, İstanbul Denizcilik, , Akbük, Göcek, İhale, Hüseyin Gülen, Autoport, Otomotiv, Liman, Arkas Holding, Nemrut Körfezi, Kılavuzluk, Leader Çanakkale, Ocak, Gurur Madalyası, İDO, İlkbahar, Hopa Limanı, Meriç Burçin Özer, Malta, M/V Clipper Miami, Didim, Akbük, Göcek, Ukrayna, Kanton, Rusya, ARP, Avustralya, Defamed, İzmir, Deniz Patlıcanı, TBMM, Kenan Torlak, Hurda Teşvik, TBMM, dolar, Akdeniz, Marmara, İstanbul, Ak Parti, Karadeniz,