DENiZHABER Türk Denizciliğinin Haber Sitesi
| RSS|Künye|Arşiv&Arama| Sitenize Ekleyin | ÜYE GİRİŞ | Reklamveren Girişi | Sitede 173 kişi var..| 21/11/2014 19:28:30

UBAK Ulaşım

Alo Kiyi Emniyet

DAKSAR
DENİZHABER ANKET
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BUAY BUYIL
ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN BUAY BUYIL
Check PageRank

Tuna 7 Gemisi

ELEKTRİK ZABİTİNDEN GENELKURMAY'A TEŞEKKÜR

Tuna 7,Elektrik Zabiti,Genelkurmay,Teşekkür

Tuna 7 adlı Türk Bayraklı geminin elektrik zabiti, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e elektronik posta göndererek teşekkür etti.

Haber Eklenme: 28 Ocak 2013 Pazartesi 12:31 /G?cellenme: 28 Ocak 2013 Pazartesi 16:56

Tuna 7,Elektrik Zabiti,Genelkurmay,Teşekkür

Aden Körfezi'nde TCG Gökova Fırkateyni tarafından kurtarılan Tuna 7 adlı Türk Bayraklı geminin elektrik zabiti, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e elektronik posta göndererek teşekkür etti.

Aden Körfezi ve Somali açıklarında görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları görevlerini başarıyla sürdürüyor. Aden Körfezi'nde görevli TCG Gökova Fırkateyni, 13 Ocak'da Aden denizinde bir yük gemisinde rahatsızlanan Kadir Üstünel'i hayata döndürdü. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel'e, teşekkür amacıyla e-posta gönderen Üstünel, "Sayın Komutanım. Ben, uluslararası yük taşımacılığı yapan ticaret gemilerinde elektrik zabiti, elektrki mühendisi olarak çalışmaktayım. 13 Ocak 2013 tarihinde Aden denizinde başıma gelen ve sizlerin yardımları sayesinde hayata bağlanmamı sağlayan olay için siz değerli komutanlarıma çok teşekkür etmek istedim" dedi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde de yayınlanan mektupta Üstünel, başından geçen olayı şöyle aktardı: "13 Ocak 2013 gece 22.00'de gemimiz Aden denizinde seyir esnasındayken rahatsızlandım. Ağrı gece 01.00'de başedilmez bir duruma geldi. Gemi kaptanımız olayın resmini çekip tele sağlıktan yardım istemesine rağmen sabaha kadar müdahale edilemeyeceğini bildirdiler. Olay esnasında askeri konvoy ile Aden seyri yapmaktaydık. Bir mil önümüzdeki Çin askeri gemisinden yardım istendi. Çin askeri gemisi durdu ancak telefonda yardım edebileceğini bildirdi. Tüm umutların bittiği anda bölgede bulunan Deniz Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Gökova gemisi imdadıma yetişti. Gökova gemisi sayın komutanı beni hayata bağlayan oldu. Allah binlerce kez razı olsun. Allah başımızdan eksik etmesin. Yaklaşık 80 mil uzağımızda bulunan Gökova gemisi, o anki havaya aldırış etmeden, üstelik botla ve korsan bölgesinde, hayatlarını tehlikeye atarak yardımıma koştular. Gökova gemisi doktoru Hasan Soysal komutanım tarafından yapılan müdahaleden sonra acenta kanalı ile acil olarak Umman Salalah şehrine hastaneye kaldırımdım. Aynı gün ameliyat ve yoğun bakımdan sonra şu anda sayesinde evimde, eşimin, çocuğumun, annemin, babamın yanındayım. Allah binlerce kez razı olsun. Allah başımızdan eksik etmesin."

Gemi TUNA 7 gemisi

DenizHaber'in yaptığı araştırmada söz konusu geminin Horizon Gemi İşletmeciliği'ne ait 165 metre uzunluğundaki dökme yük gemisi M/V  TUNA7 olduğu anlaşıldı.

Gemi önce Ankara'daki Tele Sağlık Merkezi'ni arayarak yardım istemiş. Ancak gemininkalkış limanının İssrail limanı olması nedeniyle Umman hastanelerinin hastaya sorun çıkartabileceği değerlendirmesi yapılmış.

Konuyla ilgili Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı AAKKM Merkezi bilgisi şöyle:


"14.01.2013 günü saat 14:28'de Tele Saglik Merkezi arayarak TUNA 7 isimli gemide bir personelin rahatsizligi nedeniyle operasyon geçirmesi gerektigi ve ivedilikle tahliyesini talep etmistir. Ancak, geminin son ugrak limaninin Israil olmasi sebebiyle hastanin hastaneye sevk edilecegi ülke olan Umman makamlarinca sorun teskil edebilecegi ifade edilmistir. Durum Disisleri Bakanligi'na yazi ile bildirilerek yardimlari talep edilmistir. 15.01.2013 günü saat 06:30'da Umman'in Salalah Limani'nda hasta personel hastaneye sevk edilmiştir."

"Minnet Borcu, Can Borcu" konulu elektronik posta şöyle:

DenizHaber.Com

Bu Haber 7129 kez okundu.
: Tuna 7 Elektrik Zabiti Genelkurmay Teşekkür

Haberi Paylaş : Google Yahoo Facebook'ta Payla? Print Friendly and PDF

YORUMLAR
(50 Kırmızı Kart gören yorum otomatik olarak sistemden çıkmaktadır)
Bu habere bırakılan toplam 2 yorum var.

tele sağlık

Ankara daki telesağlık çok takdir ettim,tam tipik devlt anlayışı suya sabuna dokunmayalım Deniz kuvvetlerine özellikle gemi komutnanının dirayeti çok takdir edilemeli ,Umarım başlarına adli bir olay gelmez tutuklanmazlar iyik i varsın Deniz kuvvetleri

amatör denizci |Bu yoruma cevap yaz! |Bu habere yorum yaz!|

HELAL OLSUN

Benden yana da ALLAH razı olsun.İyiki ordumuz var.Karlı dağından seline yangınından okyanusuna.Nerede derde deva değil ki.Ordumuzun cümlesini ALLAH kötülüklerden korusun.Bu arada da benim de tek oğlum uzakyol 1.zabit.Elektrik Zabiti kardeşimede büyük geçmiş olsun.Dünya ne kadar küçük değilmi nerelerde neler oluyor.Asker denizci herkimse ALLAH a emanet olun saygılarımla

Ahmet Tozkaldıran |Bu yoruma cevap yaz! |Bu habere yorum yaz!|
GÜNCEL Kategorisinden Diğer Başlıklar:
YORUM HATTI
kim kimdir
DenizHaber Bulten


ISTANBUL Deniz Eleman

ETİKET DENİZİ
Gökova, Satılık, Ada, Trabzon, Mavi Karadeniz, , Sirekeci, Harem, Arabalı Vapur, Fatih Portakal, , Serbest Bölge, Nihat Zeybekçi, Karadeniz, Trabzon, Hamsi, , Bakan Elvan, İsveç, Gemi, İnşa, Dış Ticaret, Bahçeşehir üniversitesi, Ekim 2014, Gurur Madalyası, Ahmet Cihan, Gurur Madalyası, GİSBİR, plaket,


KONUK YAZAR

Cem Gürdeniz

Devletlerin Sürekli Dost ve Düşmanları Yoktur, Çıkarları Vardır

Bu zıtlaşmanın temeli ağırlıklı olarak denizlerle ilgili jeopolitik bir çekim merkezine odaklıydı. Türk Boğazları.

RÖPORTAJ


Farklı görüşlere tahammül göstermek erdemdir


DenizHaber.Com sitemizde “Konuşan Türkiye” nin bir göstergesi olarak, okuyucu yorumlarına yer verilmektedir.


 

DenizHaber 2002-2014 LOJITÜRK LTD. Bütün hakları saklıdır.

Denizhaber ismi, logosu ve Türk Denizciliginin Haber Sitesi sloganı tescilli markalardir. Izinsiz kullanılamaz. 

Tescil Sinifi: 16. ve 38. siniflar - T.C. Tescil No:2007/22625

Gurur Madalyası Lojitürk'ün tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan yazi,haber ve yorumlardan yazarları sorumludur. 

Iletisim: editor@denizhaber.com Reklam: reklam@denizhaber.com WebMaster: webmaster@denizhaber.com

DenizHaber? Logo Dizaynı Guclu Oner gucluoner@hotmail.com