Advert
Deniz Haber Türk Denizcili?ğinin Haber Sitesi
| RSS | Sitemap | Künye | Reklam | İletişim | Arşiv&Arama | ÜYE GİRİŞİ Sitede 130 kişi var..| 08/02/2016 18:30:32
| RSS | Sitemap | Künye | Arşiv&Arama | ÜYE GİRİŞİ Sitede 130 kişi var..| 08/02/2016 18:30:32
DenizHaber Türk Denizciliğinin Haber Sitesi
|Çamburnu Yeniçam Tersanesi’nde Devir-Teslim Şubat'ta


Devir-Teslim Şubat'ta

Çamburnu Yeniçam Tersanesi’nde Devir-Teslim Şubat'ta

Çamburnu Yeniçam Tersanesi’nde Devir-Teslim Şubat'ta

AK Parti Trabzon Milletvekili Prof. Dr Cevdet Erdöl Trabzon’un en önemli sanayi merkezi olması beklenen Çamburnu Yeniçam Tersanesi’nin devir-teslim töreninin şubat ayında

Erdöl, tersanenin bu ay devredilebileceğini söyledi

AK Parti Trabzon Milletvekili Prof. Dr Cevdet Erdöl Trabzon’un en önemli sanayi merkezi olması beklenen Çamburnu Yeniçam Tersanesi’nin devir-teslim töreninin şubat ayında yapılacağını tekrarlayarak kesin tarihin birkaç gün içerisinde netleşeceğini söyledi.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde 5 bin kişiye iş imkanı sağlayacak ve yılda 100 bin ton kapasitesi olacak olan Çamburnu Yeniçam Tersanesi’yle ilgili birkaç gün içerisinde inceleme yapmak için yetkililerle bir araya geleceklerini kaydeden Erdöl,

"Bu görüşmeler sonunda devir teslimin ne zaman yapılacağı kesin tarih olarak belirlenecektir. Şubat ayı sonunda düzenlenecek olan resmi törenle Çamburnu Tersanesi’nin Atacan Aksoy Firması’ndan teslim alınarak gemi imalatı yapacak olan firmalara verilecektir" dedi.Bu Haber 2448 kez okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Yazlanlardan Lojiturk Ltd. veya denizhaber.Com sorumlu tutulamaz.


(100 Kırmızı Kart gören yorum otomatik olarak sistemden çıkmaktadır)
Bu habere bırakılan toplam 9 yorum var.
  8 yorum gösteriliyor. Yorum Ekle


olur mu?

sahil dolduruldu.öylece bekliyor...gönül ister ki tuzlanın eski canlılığı gibi olsun. ama kimse kendini kandırmasın.
Altyapı, yan sanayi, malzeme vs.. derken yıllaar geçecek...Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

Sonu merak edilen bir iş olacak

Tersane yapım amacı güzel iyi gibi ama burada kim gelir kim çalışır, taşeron firmalar gelebilir mi gelselerde nerde ikamet edecekler. Dışardan bakıldıgında perfect gibi görünsede içi herkesi yakacak bir eylem gibi duruyor. Ordaki balıkçı gemisi yapan firmalarda zaten küçüçük yerde kendi işlerini yapıorlar oraya gerek yok. Siyasi amaç ve nedenlerle yapılan bu yapı inş. hayırlara vesile olur. Gönül isterki amacına uygun çalışırlar inş.

CaYLaKs

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

NESİ YALAN..?

Neyin yalan olduğunu söylüyorsun.. Bahsedilen liman karadenizin en büyük limanlarından bir tanesi olmuştur ve bitmiştir.. Şahıslar vermiş olduğu sözü tutmuşlardır.. tersane sahipleri işletebilirmi,işletemezmi onu bilemem.. ama şunu bilirim piyasası olan düzgün çalışan tersane sahipleri her türlü kazanır..DENİZİ VE DENİZCİLİĞİ BİLMİYORSAK EZBERE KONUŞMAYALIM..

Nedim SARAL

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!gemi inşaa artık sizlere ömür o kadar söylendigi halde birtane denizcilik bankası kurulmadı
ankaradaki memur efendiler artık sevinsinBu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!sinek avladıktan sonraBu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

Tersane

Herkez konuşuyor.Çamburnu limanında çalışan tersaneler herkezin aklına gelen Tuzla,Pendik yada Diğer tersaneler gibi değil.Sadece Balıkçılık sektörüne hizmet veren atölyelerdi.Evet en iyisini yaparlar .Ama sen tutuyorsun kıt kanaaat bütün yatırımları cebinden yapan atölyelere diyorsun ki al sana tersane yaptım kura çektim.HErkez bu alana geçecek ,çok güzelde yahu sordun mu o vinçi alacak parası varmı 10 milyon dolara yakın para lazım tersane başı sanayi ise bu yatırım.Denizcilik bakanlığı yok!!!Sende bu para varmı yokmu diye soran yok.Senin için ne yapabiliriz diyen yok.Aksine yapılan yatırım sadece dolgu yatırımıdır.ORdaki sanayici(atölyeler) tek başlarına bırakılmıştır.Lizing yok,devlet desteği yok.Daha kolay örnekliyim.Cebinde 1000 lirası olan adama devlet ağaçları söküp al bu arsa senin 3000 konut yapacaksın şu surede demiş işi kestirip atmıştır.Birazx araştırın bakalım kimler talip olmuş o dolgu alanına.Sadece kuru toprak arkadaşlar başka birşey yok.

Tarkan Kamiloğlu

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!camburnunda balıkcı gemısı yapan tersanelerin tarihine inersek hepsı 5 m tahta kayık ustalarıydı yawas yawas 55 m kadar demırden gemi yapmaya basladılar su ankı mevcut tersane alanında ole buyuk gemılerın suya ınmesı ımkansız suyun derınlıgı bakımndan gemının oturma riski var buyuk bı tersane alanı lazım bunun ıcn ve buyumek için devletten yer istediler devlette bu isteklerini geri cevirmedi ister siyasi ister ekonomi amaclı yapıldı bunu bılmeyız sonucta tersane yapıldı yani hazır biyerin ustune konmadılar istedikleri yere kavustular ben camburnundakı tersanecıler adına cok sevındım hak ettıklerı yerlere geleceklerdir. egerki o mukemmel ustalıklarını gunuzmuzdekı teknolojıye uydurabılırlerse inanıyorum ki cok buyuk işlere imza atacaklardır.

...... ....

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

GEMİİNSA Kategorisinden Diger Başlıklar:


İran, Konferans, CNR Avrasya BOAT SHOW, Azimut FLY, İzmir, İDO, , San Diego, Denizaslanı, Göl, Balık, İstanbul Boğazı, Akıntı, TÜBİTAK, CNR Avrasya Boat Show, , Shell, Deniz Ürünleri, lzheimer, , Hamsi, izmir, Şölen, Beykoz, Riva Deresi, Peru, eğitim, Bodrum, Uruguay, Malezya, Bolivya, Twitter, Amerika, Pasifik, Trabzon, Tayland, Brezilya, İstanbul, Arjantin, Paraguay, Patagonya, Endonezya, Instagram, Karadeniz, Avustralya, Antar, Gazprom, Karadeniz, KKTC, Kıbrıs, Asrın Projesi,