DENiZHABER Türk Denizciliğinin Haber Sitesi
| RSS|Künye|Arşiv&Arama| Sitenize Ekleyin | ÜYE GİRİŞ | Reklamveren Girişi | Sitede 270 kişi var..| 17/04/2014 15:29:59

UBAK Ulaşım

Alo Kiyi Emniyet

DAKSAR
DENİZHABER ANKET
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BUAY BUYIL
ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN BUAY BUYIL

Bakım yapılırken battı

TERSANEDE YÜZER HAVUZ BATTI

Askeri Tersane,Yüzer Havuz,Gölcük

KOCAELİ’nin Gölcük İlçesi’nde kurulu Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı askeri tersanede, savaş gemisi ve denizaltıların bakım onarımlarının yapıldığı yüzer havuzlardan biri...

Haber Eklenme: 02 Şubat 2011 Çarsamba 09:26

Askeri Tersane,Yüzer Havuz,Gölcük

Askeri tersanede yüzer havuz battı

KOCAELİ’nin Gölcük İlçesi’nde kurulu Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı askeri tersanede, savaş gemisi ve denizaltıların bakım onarımlarının yapıldığı yüzer havuzlardan biri bakım çalışması sırasında battı.

Askeri yetkililerden açıklama yapılmamakla birlikte, dünyanın en modern denizaltı ve firkateyn modeli savaş gemilerinin de inşa edilebildiği Gölcük Tersanesi’nde, Deniz Kuvvetleri’nin savaş gemileri ile denizaltıların geniş kapsamlı bakım ve onarımlarının yapıldığı yüzer havuzlardan biri, bakım sırasında aniden batmaya başladı. Olay anında havuzun eskiyen parçalarının değiştirilmekte olduğu öğrenildi. Üzerinde herhangi bir gemi ve denizaltının bulunmadığı havuz, çalışanların tüm çabalarına rağmen yavaş yavaş batarak sulara gömüldü.

Oldukça eski olduğu belirtilen havuzun batışı sırasında ölen ya da yaralanan olmadı. Gölcük Tersanesi’ndeki bu havuzlar, bakıma alınacak gemi yanaştığında denizaltı gibi alt ve yanlarındaki tanklara su alarak batıyor, daha sonra bu sular boşaltılarak dev gemi ile birlikte su yüzüne çıkarak gemi veya denizaltının geniş kapsamlı bakımı yapılıyor.

 

 

Gazete Vatan

Bu Haber 8755 kez okundu.
: Askeri Tersane Yüzer Havuz Gölcük

Haberi Paylaş : Google Yahoo Facebook'ta Paylaş Print Friendly and PDF

YORUMLAR
(500 Kırmızı Kart gören yorum otomatik olarak sistemden çıkmaktadır)
Bu habere bırakılan toplam 7 yorum var. 4 yorum henüz onaylanmamış.


Sayın Editör biraz önce gönderilen yorum tarafımdan gönderilmiştir.
Saygılarımla,
Doç.Dr. Can Balkaya

Doç.Dr. Can Balkaya |Bu yoruma cevap yaz! |Bu habere yorum yaz!|

Yazık ...

Ustad yorumunuzu dikkatle okudum, deniz kuvvetleri ve ssm milgemle ugrasacagina o zaman filoya bir havuz yaptirsin. yeni gemi yaptir ama 1920 lerden kalma havuzla tamiratini yap. hic mantıklı degil bence ....

Hakan Kutay |Bu yoruma cevap yaz! |Bu habere yorum yaz!|

geçmiş olsun

geçmiş olsun.ben de bu tersanede 19 sene görev yaptım.kuvvet komutanımız sayın bülent ulusu zamanında da aynı şekilde batmıştı.dalgıçların tanklara hava basması sonucu bir hafta süren geceli gündüzlü çalışmalarla havuzu yüzdürmüştük. eğer aynı havuz ise 1926 yapımıdır.yavuz zırhlısını havuzlamak için
almanya'dan getirilmiş.çok eski fakat peryodik olarak sacları ve mukavemet elemanları yenilenirdi.Allah kolaylık versin tersane personeline.hepsine saygı ve sevgiler..

ahmet cavit gür |Bu yoruma cevap yaz! |Bu habere yorum yaz!|


DENİZ KUVVETLERİ Kategorisinden Diğer Başlıklar:

YORUM HATTI
kim kimdir
DenizHaber Bulten


ISTANBUL Deniz Eleman

ETİKET DENİZİ
Şehir Hatları, Cep tarife, Av yasağıiTrol, Balıkçı, Karamürsel, Halil Kurnaz, Vapur, Kayıp, , Larnaka, Liman, Noble Energy, Ambarlı Limanı, Kumport, Liman-İş, Selçuk Kemer, Deniz Filmleri Festivali, Bodrum, , Karadeniz, ABD, Rusya, Kırım, Ukrayna, Montrö, Barbaros, Türk, Deniz Görev Grubu, Senegal, Dakar, Fildişi Sahilleri, , Kocaeli, vapur, Halil Buğra Kurnaz, Antalya, Su havuzu,


KONUK YAZAR

Dr. Hasan Terzi

KAİK Çalıştayı Ardından

Dr. Hasan Terzi Deniz kazaları İnceleme Çalıştayı hakkkında inceleme-yorum yazısı kaleme aldı...

RÖPORTAJ


Farklı görüşlere tahammül göstermek erdemdir


DenizHaber.Com sitemizde “Konuşan Türkiye” nin bir göstergesi olarak, okuyucu yorumlarına yer verilmektedir.DenizHaber™ © 2002-2012 LOJİTÜRK™ LTD. Bütün hakları saklıdır.

DenizHaber™ ismi, logosu ve "Türk Denizciliğinin Haber Sitesi" sloganı LOJİTÜRK™'ün tescilli markasıdır. İzinsiz kullanımlar yasal takibatı gerektirir.

Tescil Sınıfı: 16. ve 38. sınıflar - T.C. Tescil No:2007/22625

Gurur Madalyası™ Lojitürk'ün tescilli markasıdır.

Sitede yayınlanan yazı haber ve yorumlardan yazarları sorumludur. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. Sitemizde yayınlanan diğer haberler ise, kaynak gösterilmek ve sitemizin ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

İletişim: editor@denizhaber.com Reklam: reklam@denizhaber.com WebMaster: webmaster@denizhaber.com

DenizHaber™ Logo Dizaynı Güçlü Öner Tarafından yapılmıştır. gucluoner@hotmail.com