Advert
Deniz Haber Türk Denizcili?ğinin Haber Sitesi
| RSS | Sitemap | Künye | Reklam | İletişim | Arşiv&Arama | ÜYE GİRİŞİ Sitede 141 kişi var..| 10/02/2016 12:42:01
| RSS | Sitemap | Künye | Arşiv&Arama | ÜYE GİRİŞİ Sitede 141 kişi var..| 10/02/2016 12:42:01
DenizHaber Türk Denizciliğinin Haber Sitesi
|Çebi Denizcilik Filosuna 2 Yeni Gemi


Çebi Denizcilik Filosuna 2 Yeni Gemi

Çebi Denizcilik Filosuna 2 Yeni Gemi

Çebi Denizcilik ve Tic. AŞ YK Üyesi ve Genel Müdürü Engin Özçelik ekonomik krizde Çebi Grubu olarak kendi yönetim stratejileri doğrultusunda yatırımlara devam ettiklerini söyledi.


Elgiznur Çebi ve Çebihan gemileri Çebi Denizcilik filosuna katıldı

STX Jinhae2de  inşa Elgiznur Çebi ve Çebihan isimli 57,500 dwt'luk gemilerle filodaki gemi sayısının 4'e yükseldiğini açıklayan Çebi Denizcilik ve Tic. AŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Engin Özçelik, her iki geminin Türk bayrağı çekilerek millileştirildiğini ve sefere çıktıklarını söyledi.
 
Çebi Denizcilik ve Tic. AŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Engin Özçelik küresel ekonomik krizde Çebi Şirketler Grubu olarak kendi yönetim stratejileri doğrultusunda yatırımlarına devam ettiklerini belirterek "Güney Kore'deki STX Jinhae Tersanesi'nde inşa edilen iki adet adet 57.500 dwt supramax tip kuru dökmeyük gemisini sessiz sedasız teslim alarak, mart ve nisan ayları süresinde sefere koyduk" dedi.

Gemilerden birincisi olan Elgiznur Çebi'ye Mart ayında STX Jinhae'de tören yapıldığını açıklayan Engin Özçelik, Çebi Denizcilik ve Tic. AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nur Çebi ve eşi Berna Çebi'nin kızları Elgiznur'un adını verdikleri 57,500 dwt'luk MV Elgiznur Çebi kuru dökmeyük gemisinin töreninde Berna Çebi'nin ayni zamanda 13 Mart günü geminin isim anneliğini yaptığını söyledi. MV Elgiznur Çebi gemisine 16 Mart günü türk bayrağı çekilerek millileştirildi.

Birinci gemiyle ulaştıkları tanık oldukları mutlu bir devir teslim töreninin ardından 6 Nisan'da ikinci yeni eşi gemi olan Çebihan'ı yine STX Jinhae Tersanesi'nde törenle teslim aldıklarını belirten Engin Özçelik şöyle devam etti; " Bu törende de Çebi Denizcilik ve Tic.AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Çebi ve eşi Arzu Çebi yeraldılar. 57,500 dwt'luk Çebihan'ın isim anneliğini Arzu Çebi yaptı ve 8 Nisan günü Türk bayrağı çekilerek millileştirildi.
 
Çebi Denizcilik filosunda gemilerin hepsi Türk bayrağında

Elgiznur Çebi ve Çebihan kuru dökmeyük gemilerinin katılmasıyla Çebi Denizcilik filosundaki kuru dökmeyük gemisi sayısının 4'e yükseldiğini işaret eden Engin Özçelik şunları söyledi; "Filomuzdaki diğer iki kuru dökmeyük gemisinden 16,134 dwt'luk Senanur Çebi çok maksatlı 1999 Selah Tersanesi inşa bir gemidir. İlk adı Alfamar'dı 2002 ‘da bizim filomuza katılmıştır.

 Minanur Çebi isimli 18,830 dwt'luk ikinci gemimiz 25 Şubat 2005 Japonya-Yamanishi Corp. Tersanesi inşa bir kuru dökmeyük gemisi olmaktadır. STX Jinhae Tersanesi'nde inşa ettirerek teslim aldığımız MV Elgiznur Çebi ve Çebihan isimli kuru dökmeyük gemileri ilk iki gemimiz gibi NK Klasındadır ve UK Pandi Klube kayıtlıdırlar.

190 mt tam boy, genişlik 32.26 mt'dir. Ana makineleri STX MAN B&W 6S50MC-C(MK VII) Tip olup 127 dk/devirde 12,900 bhp/güce sahiptirler. Gemilerde ayrıca 3 x STX MAN B&W Holeby 6L 16/24 jeneratör yeralmaktadır. Gemiler 4 x 30 tonluk kreyn kapasiteli ve her biri uzaktan kumanda ile calısan dort adet Kepce ile donatılmıstır."

Gemilerin işletmesini ve kiralamasını kendilerini yaptıklarını açıklayan Engin Özçelik ise şu bilgileri verdi; "Genel işletmecilik politikamız gemilerimizi ille de kendi yüklerimize bağlamak gibi bir koşula dayanmıyor. Armatörlüğü daha özgün bir işletmecilik olarak görüyoruz.Eğer daha iyi koşullar varsa, gemilerimizi üçüncü şahıslara kiralıyoruz. Küresel krizle bağlantılı olarak bir yorum yapılması gerekirse, mevcut ilk iki gemimizi geçtiğimiz aylar boyunca çok daha rahat koşullarda işletmek imkanımız devam etti.

Zira bu gemilerimiz uzun seferli kiralanmışlardı. Böylece kriz ortamında mevcut kiralama koşullarından yararlandık. Buna karşın kiralama süresi sona erince, yeni kiralama koşulları haliyle çok daha düşük navlunlar olabildi. Yine de işletme zararına maruz kalmadan gemilerimizi çalıştırabildik."

Özellikle Güney Kore ve Japon tersanelerinin daha önce yapılmış olan yeni inşa sözleşmelerini iptal gibi bir talebe sıcak bakmadıklarını belirten Engin Özçelik, çok yüksek bir teknolojiye ve yatırıma sahip olan bu ülke tersaneleri yönetimlerinin, ancak çok kısa süreli gecikmelere olumlu cevap verebildiklerini hatırlatarak sözlerini şöyle tamamladı;

" Son iki gemimizin inşaatları küresel kriz başlarında zaten devam etmekteydi.Karşılıklı görüşmelerle teslim sürelerini anacak birer ay geri çektirdik . Ancak bu dev tersanelerin işletme maliyetlerini olumsuz etkileyecek iptal taleplerine haklı olarak çok olumsuz baktıkları kesindir.Sadece çok güçlü müşterilerine erteleme gibi bazı kısıtlı kolaylıklar sağlayabilmekteler. Bize gelince, birkaç sene boyunca hem bu gemilerimizle birlikte doğan borçlarımızın taksitlerini ödeyeceğiz ve hem de filomuzu büyütmek kararına sahibiz."
 
Trabzon-Sürmene'de gemi inşa ve onarım tersanesi kuruyoruz

Kaptan Şirketler Grubu'na ait sanayi ve ticaret işletmeleri, Marmara Ereğlisi'ndeki limanı ve demir çelik fabrikaları ve Enerji tesisleri yanında gemi inşa ve onarım tersanesi yatırımına da yönelmiş bulunuyor.

500 dönüm üzerinde kurulmuş olan Trabzon Yeniçam Tersanesi'ni Kaptan Şirketler Grubu   şirketlerinden Nur Gemicilik ve Tic. AŞ adına kiralama yoluyla aldıklarını belirten Engin Özçelik tersane yatırımı hakkında şunları söyledi; "Yatırım ve teşvik amaclı ilk kiralama sözleşmesini imzaladık Projelerini hazırlama safhasındayız. Trabzon Sürmene Yeniçam Tersanesi, halen mendireği ve rıhtım inşaatları tamamlanmış halde.

Aile kökleri Trabzon olan Yaşar Kaptan Çebi ve çocukları doğdukları bu yöreye hizmet vermek amacıyla beş yıl içersinde hayata geçirecekleri bir yatırımı başlattılar. Uluslararası işbirliğine son derece önem veriliyor.

Tersanenin kapasitesi Capesize'a kadar gemi inşa edebilecek yapıda. Haliyle proje daha da genişletilebilir. Ancak öncelik uluslararası bir ortaklık olarak görülüyor. O zaman talebe bağlı olarak yılda 25-30 handy/supramamax/capesize gemi inşa edilebilecek. Rıhtımda derinlik 14-15 mt'ye varmaktadır. Ayrıca 2 adet Panamax tip yüzerhavuz getirmeyi düşünüyoruz. Bu havuzları gemi onarımları için kullanmayı planlıyoruz. Sonuçta hedefimiz memleketimize hizmet vermektir. Bu amaçla ülkemiz ekonomisine ve dünya denizciliğine hizmet aşkıyla çıktığımız bu yolda Allah bizleri kimseye utandırmasın ve borçlarımızı ödeyebilme kolaylığı versin. "Bu Haber 5676 kez okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Yazlanlardan Lojiturk Ltd. veya denizhaber.Com sorumlu tutulamaz.


(100 Kırmızı Kart gören yorum otomatik olarak sistemden çıkmaktadır)
Bu habere bırakılan toplam 12 yorum var.
  12 yorum gösteriliyor. Yorum Ekle


rizeli kamarot

ÖNCELİKLE HAYRLI OLSUN YENI GEMILERINIZ İNŞALLAH HEP GÜZEL İŞLER YAPARSINZ DAİMA EKMEK VEREN BİR ŞİRKET OLURSUNZ TERSANENIZDE ŞİMDİDEN YINE HAYRLI OLSUN KAZASIZ BELASZ YENI GEMIELR YAPMANZII YUCE MEVLAMDAN DILERIM ALLAH UATANDRMASIN YAKIN AKARABAN ŞİRKETINZDE AHCI GELDI GÜZEL VEDE IYI GEMILER DEDI NASIP OLURSA BENDE CALŞMAK İSTERIM ŞİRKETINZIE BIR ARKADAŞİMZ SUCUKLU YUMURTADAN BAHSETTI BURDA ŞİMDİ ONU SOYLEMEK OLMAZ KI O KAVGAYI YAPANLAR KENDINI BILMEZLERDR EVINDE KURU EKMEK OLUR GEMIDE ASLAN KESILIR AYIBIDR YAPTIĞI COK CIRKIN HAREKETTİR NEYSE ONU AHCILAR AYARLAR YAPARLAR BILEMZ GEREKIRSE SUCUKLU YUMURTA HAFTA BAŞI OLDUĞUNDAN PAZARTESİ CIKAR HER ŞİRKETTEDE AYNIDİRR BNDE KAMAROTUM IYI BILIYORIM SAYGILAR

coşkun kazdal

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!
gemilerde sucuklu yumurta pazarmı pazartesimi çıksın kavgaları yaparken 2 gemi daha hayırlı işler

ercan öztürk

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!selamlar,kazasız belasız hayırlı ısler diliyorum u gemıcı kagıdım var daha önce tankerde calıstım suan bostayım arkadaslarımın tavsıyesı uzerıne sızınle calısmak ısterım 05064370989

ömer tıglı

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

DAHADA İLERLERE

BU yaptığıniz yatirimlarla acılan iş sahaları mayırlı olsun cenabi allah utandirmasin hepiniz allaha emanet olun saygılarımla

şadan ÇİMŞİR

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

hayırlı olsun

son indirdiğiniz geminizi öğreneli 3 ay oldu ama gemide olduğum için hayrlı olsun diyemedim gemilerinize ALLAH SELAMET VERSİN HAYIRLI UĞURLU OLSUN.ben son indirdiğiniz gemide ahçı başı olarak çalışan cemil bey veyine sizde daha önce sizde çalışan faryk reis ileberaber transit denizcilikte çalıştık sizinle çalışnak isterim kısmet olursa.hayırlı işler başarılar diler saygılar sunarım.

menderes yılmaz 0542 606 44 55

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

hayırlı olsun gemileriniz

fırmanızın metiniarkadasım m ısıtandan duydum cok sevındım bende sizinlae calısmak ıstıyorum usta gemiciolarak yada reis olarak bır sene once benı cagırmıstınız gelemedım ama bu sene inşallah calısırız su an bostayım sevgıler saygılar basarılar telefonum 05354910236 her sey nasıp kısmet


hacı huseyin has 05354910236

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

yeni gemileriniz hayırlı uğurlu olsun ALLAH kaza bela vermesin

ben daha önceleri çebide kısa bi dönem çalıştım çok nadide firmalardan birtanesivede çok özverili bir çalışma sistemi var tebrik ediyorum usta gemiciyim yinede çalışmak isterim tel 05072544644

nevzat yaşar

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

makina rostromosu fiderhasan tağkuş

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!Yağcigim ve bütün belgelerim hazır sizinle çalışmak isterim is arıyorum Allah selamet versin

Soner Pınar

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

slm.

Hayırlı olsun yeni gemiler,ALLAH utandırmasın kazasız belasız seyirler nasip etsin..usta gemici...0539 246 0042

Rüştü GÜLSEÇGİN

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

inşallah fiter ihtiyacınız vardır

hayırlı olmasını dilerim herzaman göreve hazırım cep.0531 701 10 14

hayrişahin

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

GEMİİNSA Kategorisinden Diger Başlıklar:


Gökpınar Gölü, Balıkadam, Sualtı, Gemi seyahati, MSC Grup, Nejla Tuncel, KARDEMİR, Filyos Limanı, Kızılırmak, Yayın Balığı, Kastamonu, Sinop, sahil Güvenlik, Balıkçı, Tekne, Denetim, Derince Limanı, Safi Holding, D Marin Didim, , İztuzu Plajı, Dalyan, Çipras, Ege Denizi, Nato, Ayvacık, Kaçak Göçmen, Aden Körfezi, Sempozyum, Kadınlar Günü, D- Marin, CNR Avrasya Boat Show, Galataport, , Meteoroloji, Marmara, Ege, Lodos,